Żłów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Nowy artykuł)
 
M
 
(Nie pokazano 33 wersji utworzonych przez 21 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Czemu to widzisz '''żłówia''' w oku swego brata, a żóbra we własnym oku nie dostrzegasz.|[[Jezus]] w swoich naukach}}
'''Żłów''', podgatunek Lamy (Lamas Absurdalis Polimerio), zwierze charakteryzuje się obecnością polimerowej skorupy na plecach o kolorach tęczy w kształcie rogu bawołu afrykańskiego. Żłów porusza się wspak, robiąc z wraz każdym krokiem ćwierć obrotu wokół własnej osi. Żywi się starymi szmatami, świecami i woskiem. Jego odchody znajdują zastosowanie w produkcji zabawek edukacyjnych dla dzieci.
{{Youtube|Cr8ZqgkayOQ|width=300|Pierwszy odkryty żłów}}
'''Żłów''' ([[język angielski|ang.]] trutel) – nowy gatunek zwierzęcia, odkryty mniej więcej w tym samym czasie co żóbr. W przeciwieństwie do żóbra, żłów to nie „słowo z błędem ortrorgraficznym”. Żłówie są zwierzętami cichymi i usposobionymi pokojowo, dlatego zwykle [[łapówka|ukrywają się w kopercie]]. Pierwszego żłówia w kopercie znalazła prowadząca programu interaktywnego w telewizji [[Polsat]]. Wtedy też, pierwszy raz któryś ze żłówi wystąpił publicznie. Obecnie [[amerykańscy naukowcy]] badają, czy żłów na drodze ewolucji wyodrębnił się z żółwia, czy też na odwrót.


== Zobacz też ==
Często mylony z Żółwiem: [[http://www.maxior.pl/film/119760/Telegra_Zobr]]
* [[żółw]]


{{GadyPłazy}}
[[Kategoria:Fikcyjne zwierzęta]]
[[Kategoria:Polski slang internetowy]]

Aktualna wersja na dzień 12:08, 9 wrz 2023

Czemu to widzisz żłówia w oku swego brata, a żóbra we własnym oku nie dostrzegasz.

Jezus w swoich naukach
Pierwszy odkryty żłów

Żłów (ang. trutel) – nowy gatunek zwierzęcia, odkryty mniej więcej w tym samym czasie co żóbr. W przeciwieństwie do żóbra, żłów to nie „słowo z błędem ortrorgraficznym”. Żłówie są zwierzętami cichymi i usposobionymi pokojowo, dlatego zwykle ukrywają się w kopercie. Pierwszego żłówia w kopercie znalazła prowadząca programu interaktywnego w telewizji Polsat. Wtedy też, pierwszy raz któryś ze żłówi wystąpił publicznie. Obecnie amerykańscy naukowcy badają, czy żłów na drodze ewolucji wyodrębnił się z żółwia, czy też na odwrót.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]