Antygermanizm

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Antygermanizm – nienawiść do Niemców. Wzrasta wprost proporcjonalnie do poczucia winy tychże za wybuch drugiej wojny światowej i sumy funduszy unijnych.

On powiedział, że polska konnica ruszyła na niemieckie czołgi. Dziś się tym szczycą … polscy narodowcy

Krzewiciele

Najsłynniejszym krzewicielem antygermanizmu był Joseph Goebbels – nazista będący w 75% żydem (zrozumiałe), który wmówił całej Europie, że 99% narodu niemieckiego wspierało wojnę, holokaust i Wujka Adusia (podobno pracował nad 125-cio procentowym poparciem, ale mu nie wyszło). Przekonał także polskich nacjonalistów, że polscy żołnierze wykazali się taką heroiczną dzielnością, że pokonali Niemców w czołgach dysponując jedynie huzarskim uzbrojeniem. Po ponad trzech latach wojennych negocjacji udało mu się również przekonać Anglików, żeby zrównali z ziemią Hamburg, Drezno i Kolonię oraz spalili starówki wszystkich pozostałych większych niemieckich miast.

Plik:Polonazi.png
Typowi polscy antygermaniści

Antygermanizm w Polsce

Polski antygermanizm jest zjawiskiem paradoksalnym – charakteryzuje się odrzuceniem pojęcia „naziści” (bo wybiela Niemców) przy jednoczesnym uwielbieniu dla Adolfa Hitlera – w związku z tym pojawiają się spekulacje, jakoby duży odsetek polskich antygermanistów sam czuł swoją przynależność do narodu niemieckiego. W Polsce panuje przekonanie, że Niemcy za wojnę się albo wybielają, albo chwalą, toteż każdy niemiecki film o drugiej wojnie światowej z góry jest okrzyczany jako zakłamywanie historii.

Polski antygermanizm przeżywa ponadnormatywny rozwój od czasu objęcia funkcji kanclerza przez Macochę Europy, która nieustannie przypominając o winach z czasów drugiej wojny światowej budzi kolejne uprzedzenia.

Przyczyny

Antygermanizm w Polsce klasyfikuje się ze względu na jego przyczyny:

  • Historycznedruga wojna światowa, Adolf Hitler, pierwszy września i przepraszanie za wcześniejsze;
  • Propagandowe – zawinione przez zakłamane media, które mówią, że Niemcy są trzy razy bogatsi od Polaków;
  • Ekonomiczno-propagandowe – wypadkowa historycznych i propagandowych; Polacy słysząc, że w Niemczech płace są trzykrotnie wyższe niż w Polsce chętnie wyjeżdżają tam do pracy, przekonawszy się, że ośmiogodzinny dzień pracy trwa 8 godzin, a nie 3 nabierają skojarzeń z obozami pracy;
  • Gospodarcze – Niemcy kolonizują Europę;
  • Polityczne – popieranie PiS/PO. [1]

Przypisy

  1. Niepotrzebne skreślić