Red Hat Enterprise Linux: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy
M (Dodaję szablon {{stopka}})
 
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Wydałem kilkanaście tysięcy na CentOS-a z inną nazwą, ale mam papierek na pomoc techniczną!|Kolejny zadowolony użytkownik '''RHEL-a'''}}
{{DISPLAYTITLE:RHEL}}


'''Red Hat Enterprise Linux''' ('''RHEL''') – [[dystrybucja Linuksa]], dokładnie to samo co CentOS, tylko że płatne.
{{cytat|Wydałem kilkanaście tysięcy na CentOS`a z inną nazwą, ale mam papierek na pomoc techniczną!|Kolejny zadowolony użytkownik '''RHELa'''.}}


== Różnice między Red Hatem a CentOS-em ==
'''RHEL''' (właściwie Red Hat Enterprise Linux, jednak ze względu na bardzo długą nazwę częściej nazywany Red Hat) – jedna z niewielu płatnych dystrybucji Linuxa. Istnieje również CentOS, który praktycznie nie różni się od RHELa niczym, jednak jest darmowy.

== Różnice między Red Hatem a CentOS`em ==
* Inna nazwa;
* Inna nazwa;
* Inne logo;
* Inne logo;
* Kupując RHEL, dostajesz również abonament na pomoc techniczną<ref>Która i tak pewnie ci nie pomoże, informując wszystkich swoich klientów, że ''u nich działa''.</ref>;
* Kupując RHEL-a, dostajesz również abonament na pomoc techniczną, która i tak pewnie ci nie będzie nigdy do niczego potrzebna;
* Posiadając RHELa<ref>I dodatkowe trzy tysiące złotych</ref> możesz zdobyć certyfikat Red Hata. Prawdopodobnie i tak ci się do niczego nie przyda, ale będziesz mógł szpanować przed znajomymi, że jesteś Pr0 informatykiem.
* Posiadając RHEL-a<ref>I dodatkowe trzy tysiące złotych</ref> możesz zdobyć certyfikat Red Hata. I tak ci się do niczego nie przyda, ale będziesz mógł szpanować przed znajomymi, że jesteś Pr0 informatykiem.


== Fedora a RHEL ==
== Fedora a RHEL ==
Relacje z Fedorą opierają się głównie na tym, że Red Hat podp{{cenzura3}}dala z Fedory kod, a oddaję kasę, potrzebną, by projekt Fedora nie upadł<ref>Wtedy Red Hat nie miał by z czego podp{{cenzura3}}dalać kodu</ref>. W celu wyeliminowania niestabilności dobrze znanej z [[Fedora|Fedory]], Red Hat po prostu wykorzystuje kod z Fedory kilka lat później<ref>W 2013 roku w Fedorze był GIMP z 2013 roku. W RHEL GIMP z 2013 również był, w 2015.</ref>.
Relacje z [[Fedora (dystrybucja Linuksa)|Fedorą]] opierają się głównie na tym, że Red Hat podp{{cenzura3}}dala z Fedory kod, a oddaję kasę, potrzebną, by projekt Fedora nie upadł<ref>Wtedy Red Hat nie miał by z czego podp{{cenzura3}}dalać kodu</ref>. W celu wyeliminowania niestabilności dobrze znanej z Fedory, Red Hat po prostu wykorzystuje kod z Fedory kilka lat później. Na przykład w 2013 roku w Fedorze był [[GIMP]] z [[2013]] roku. W RHEL-u GIMP z 2013 również był, w [[2015]].

== Zobacz też ==
* [[Fedora (dystrybucja Linuksa)|Fedora]]
* [[SUSE]]
* [[Debian]]
* [[Arch Linux]]


{{przypisy}}
== Pomoc techniczna ==
{{Linux}}
{{cytat|Jak to, nie działa menadżer pakietów? Padł cały serwer? Przykro nam, u nas działa.|Wsparcie Red Hata szybko i skuteczne rozwiązuje problemy techniczne i doradza swoim klientom.}}
{{stopka}}
Wsparcie techniczne Red Hata jest wprost idealne. Oto dlaczego:
[[Kategoria:Dystrybucje Linuksa]]
# Zanim ktokolwiek odbierze twój telefon<ref>Wszystkie inne metody komunikacji albo nie działają, albo nie istnieją.</ref>, zapewne samodzielnie rozwiążesz problem. Dzięki temu w podobnej sytuacji poradzisz sobie sam;
# Jeśli jednak nie będziesz w stanie poradzić sobie samodzielnie, po kilkugodzinnych próbach prawdopodobnie uda ci się dodzwonić do pomocy technicznej. Będziesz miał wtedy okazję rozwinąć swoje zdolności przekonywania, ponieważ będziesz musiał przekonać ''fachowców'' aby ruszyli [[dupa|dupska]] i przyjechali do ciebie<ref>Zdalnie się oczywiście nie da.</ref>.
# Gdy wreszcie przyjadą, dowiesz się, że ''twój problem jest nietypowy i nie da się go rozwiązać w standardowy sposób'', zaś samo wsparcie ''odezwie się w ciągu tygodnia''.
# Dwa tygodnie później będziesz miał okazję ponownie rozwinąć swoje umiejętności przekonywania, ponieważ będziesz musiał przekonać wsparcie techniczne, aby jednak się odezwało.
# Kilka miesięcy później zrezygnujesz z cotygodniowych prób przekonania pomocy, aby ci pomogła i zapłacisz 100 złotych za zwykłą usługę rozwiązywania problemów w pierwszej lepszej firmie, która rozwiąże twój problem w kilka godzin, tego samego dnia.
{{Przypisy}}

Aktualna wersja na dzień 02:21, 21 gru 2021

Wydałem kilkanaście tysięcy na CentOS-a z inną nazwą, ale mam papierek na pomoc techniczną!

Kolejny zadowolony użytkownik RHEL-a

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) – dystrybucja Linuksa, dokładnie to samo co CentOS, tylko że płatne.

Różnice między Red Hatem a CentOS-em[edytuj • edytuj kod]

  • Inna nazwa;
  • Inne logo;
  • Kupując RHEL-a, dostajesz również abonament na pomoc techniczną, która i tak pewnie ci nie będzie nigdy do niczego potrzebna;
  • Posiadając RHEL-a[1] możesz zdobyć certyfikat Red Hata. I tak ci się do niczego nie przyda, ale będziesz mógł szpanować przed znajomymi, że jesteś Pr0 informatykiem.

Fedora a RHEL[edytuj • edytuj kod]

Relacje z Fedorą opierają się głównie na tym, że Red Hat podpCenzura2.svgdala z Fedory kod, a oddaję kasę, potrzebną, by projekt Fedora nie upadł[2]. W celu wyeliminowania niestabilności dobrze znanej z Fedory, Red Hat po prostu wykorzystuje kod z Fedory kilka lat później. Na przykład w 2013 roku w Fedorze był GIMP z 2013 roku. W RHEL-u GIMP z 2013 również był, w 2015.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. I dodatkowe trzy tysiące złotych
  2. Wtedy Red Hat nie miał by z czego podpCenzura2.svgdalać kodu