SUSE: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
M
Linia 2: Linia 2:
{{cytat|To testujemy tego susła...|Głosy po premierze nowej wersji '''openSUSE'''}}
{{cytat|To testujemy tego susła...|Głosy po premierze nowej wersji '''openSUSE'''}}


'''SUSE''' (pol. ''suseł'') – [[system operacyjny]] tworzony przez znaną firmę [[Novell]]. Znaną oczywiście przez użytkowników tego systemu. Jego logiem jest zielony kameleon i tak jest nazywany przez cały świat oprócz [[Polska|Polski]], gdzie zwany jest susłem. Zrywa z przekonaniem pt. ''Mam darmowego Linuksa, darmowego [[Firefox]]a i jestem bezpieczny'', gdyż jako nieliczy [[Linux]] kosztuje<ref>Linuksiarze są oburzeni.</ref>.
'''SUSE''' (pol. ''suseł'') – [[system operacyjny]] tworzony przez znaną firmę [[Novell]]. Znaną oczywiście przez użytkowników tego systemu. Jego logiem jest zielony kameleon i tak jest nazywany przez cały świat oprócz [[Polska|Polski]], gdzie zwany jest susłem. Zrywa z przekonaniem pt. ''Mam darmowego Linuksa, darmowego [[Firefox]]a i jestem bezpieczny'', gdyż jako nieliczny [[Linux]] kosztuje<ref>Linuksiarze są oburzeni.</ref>.


==Historia==
==Historia==

Wersja z 18:49, 7 wrz 2010

Wikipedia pisząca o aktualnych wersjach SUSE

To testujemy tego susła...

Głosy po premierze nowej wersji openSUSE

SUSE (pol. suseł) – system operacyjny tworzony przez znaną firmę Novell. Znaną oczywiście przez użytkowników tego systemu. Jego logiem jest zielony kameleon i tak jest nazywany przez cały świat oprócz Polski, gdzie zwany jest susłem. Zrywa z przekonaniem pt. Mam darmowego Linuksa, darmowego Firefoxa i jestem bezpieczny, gdyż jako nieliczny Linux kosztuje[1].

Historia

Gdzieś w 1991 roku Linus Torvalds wynalazł jądro Linuksa, co otworzyło drogę do powstania tej dystrybucji Linuksa[2]. Sam system napisano w notatniku 1994 roku, by po niespełna dziesięciu latach Novell bezkarnie go przejął. W grudniu 2006 roku wydano darmową odmianę, prawdopodobnie jako prezent na święta. Raj do testów.

Darmowa odmiana

Kiedy została wydana darmowa odmiana, nazwana „OpenSUSE” (otwarty suseł) rozpoczęło się masowe ściąganie by go przetestować. Serwery wtedy prawnie nie wytrzymały i tak jest w każdą premierę nowej wersji. Szablon:Stubsek

Ciekawostka

  • Po wydaniu nowej wersji popularność tego systemu w rankingach rośnie. Zazwyczaj po dwóch tygodniach wraca do normy, jak gdyby nigdy nic.

Przypisy

  1. Linuksiarze są oburzeni.
  2. Wbrew pozorom ma to dużo wspólnego z SUSE, bo jak by wyglądał on z jajem np. Windowsa?