Śmietnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tęczowa śmieciarka przed siebie gna…

Śmietnik – kontrolowana strefa rozpadu, nagromadzenia oraz wymiany produktów gdzieś na zapleczu, forma upakowania wszystkiego co niechciane bądź chciane ale niewiedziane co z tym zrobić. Również stan (odnoszą się do niego ekspresje typu: ale mam śmietnik w głowie lub co za śmietnik na podłodze).

Geneza[edytuj • edytuj kod]

Śmietnik można uznać za jeden ze zbędnych produktów cywilizacji, lub za efekt uboczny istnienia cywilizacji. Jest on/ona/ono wszakże pewnego rodzaju formą wyrazu cywilizacji dobrobytu, która podbudowując swoje ego mówi: mamy więcej niż zdołamy przeżreć.

W czasach prehistorycznych, z tego co pozwala nam sądzić współczesna archeologia, nie istniało takie zjawisko w naturze jak śmietnik. Nagromadzenie zbędnych produktów i przedmiotów bowiem było dwojakim zagrożeniem dla ówczesnych ludzi. Po pierwsze sprowadzało to muchy, a wiadomo jak niebezpieczne muchy były w tamtych czasach (parę metrów wielkości, błoniaste skrzydła, egzopancerz z mithrilu, naszyjniki z czaszek swoich ofiar, patrz: Demony). Po drugie zapach śmietnika sprowadzał również padlinożerców i inne zagrożenia, od epidemii ospy po choroby weneryczne. Padlinożercy stanowili poważne niebezpieczeństwo dla prehistorycznego człowieka, który nie znając higieny, ALWAYS, Mentos freshmakera i Snickersa sprawiał wrażanie chodzącej padliny.

Śmietniki[edytuj • edytuj kod]

Śmietnik zadowolony z życia
Śmietnik jeszcze bardziej zadowolony z życia

Śmietnik komunalny (statyczny)[edytuj • edytuj kod]

Widzisz go każdego dnia przy swoim i każdym innym domu. Widzisz go co rano jak idziesz do pracy, jak i wieczorem gdy wracasz z zakupami/z pracy/z baru. Widzisz i zastanawiasz się czy wczoraj stał w tej samej pozycji. Stoisz i patrzysz się. Patrzysz się, próbując przejrzeć wyraźnie na oczy, i zaczynasz się dziwić. Z wnętrza wystają koślawe, ociekające śluzem odnóża i para błoniastych skrzydeł!!! Nie, to tylko bezdomny w czarnym prochowcu oddziela zgniłe od świeżych (zużyte pampersy, owoce, warzywa, kurczaki, resztki niedojedzonych hamburgerów, niemowląt, ofiary gwałtów, czarnoskórych dilerów itp.)

Śmietnik komunalny (mobilny)[edytuj • edytuj kod]

Posiada cztery odnóża zakończone mechanizmem kółkowym. Może być specjalistyczny (np, nastawiony na szkło, plastik, ciuchy), rozdzielnopłciowy bądź pochodzenia niewiadomego. Często wszak jest nie-stąd. Prowadzi samotnicze życie zbieracko-wędrownicze. Przystosował się do symbiozy z ludźmi jakoś w neolicie. Rozmnaża się przeważnie drogą płciową, poprzez dość brutalny akt płciowy – osobnik płci męskiej naskakuje na osobnika płci żeńskiej podczas posiłku i przez wstrzyknięcie zarodników do narządów reprodukcyjnych samicy śmietnika dochodzi do niechcianego zapłodnienia. Czemu niechcianego? Ponieważ, każdy akt seksualny śmietników jest gwałtem. Każdy.

Kontrolowane wysypisko śmieci[edytuj • edytuj kod]

Cała gromada śmietników pozbawionych plastikowo-chitynowych pancerzy, żyjąca na ograniczonym terytorium. Wnętrzności wszystkich osobników leżące wolno rozłożone zlewają się w jedną monstrualną całość zwaną śmietnią. Jako że jest to kontrolowane wysypisko śmieci, każde młode śmietników (przeważnie do 1,5m szerokości; zróżnicowany wzrost; brak kończyn; pobiera pożywienie od śmietnika matki) zrodzone w brutalnym akcie gwałtu pośród całego tego chaosu wnętrzności i narządów płciowych (nazywa się to środowiskiem śmietni), jest zabijane krótko po urodzeniu. Zabijane jest poprzez sprasowanie, spalenie lub kompresję. Rolę naczelnego śmietnika stada, decydującego o sposobach pozyskiwania pokarmu i kolejności zapładniania samic śmietników, pełni Stróż lub Dozorca, rasy ludzkiej.

Dzikie wysypisko śmieci[edytuj • edytuj kod]

Zwykle powstaje z przepoczwarzenia kontrolowanego wysypiska śmieci poprzez uwolnienie śmietni. Gdy gromada żyje w kontrolowanym rezerwacie wykształca formy przetrwalnikowe (potrafiące się utrzymać nawet do paru tysięcy lat) ukryte głęboko pod ziemią, czekające na dogodny moment, w którym będą mogły przyjąć postać młodego śmietnika. Śmieci potrafią tak żyć w oczekiwaniu setki lat. Czekają na moment słabości Dozorcy/Stróża. Gdy ten zaśnie, zasłabnie lub przewróci się na terenie śmietni rozszalałe z nienawiści śmietniki rzucają się na niego i rozszarpują na strzępy. Jego resztki oraz wiedza asymilowane są do głównego ciała śmietni.
Bez zewnętrznej kontroli wysypisko śmieci rozrasta się w zastraszającym tempie niszcząc lasy, zanieczyszczając jeziora, atakując okoliczne wioski (zabijając kobiety i dzieci), zapładniając sprzęt AGD i RTV itd. Dzieje się tak do uzyskania całkowitej kontroli nad lokalnym środowiskiem (ekspansja śmietni).

Śmietnik przyjaciel[edytuj • edytuj kod]

Każdy hoduje taki osobnik w warunkach domowych. Niektórzy posiadają nawet dwa lub trzy. Jest on formą wytresowaną, żyjącą w stałej temperaturze pokojowej. Udomowiony rezygnuje z życia seksualnego. Karmi się praktycznie wszystkim: organicznymi i nieorganicznymi resztkami ludzkiego pożywienia, zgniłymi lub suchymi roślinami, szkłem, folią, kartonami, zużytymi prezerwatywami, telefonami komórkowymi itp. Posiada (prawie) wszystkie funkcie organizmu żywego: oddychanie, myślenie, ruch (aż nadto ruchliwy), spożywanie pokarmu (pajęczaki, muchy itp) Potrafi powiedzieć również ja, ty oraz zjem ciem.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Źródła zewnętrzne[edytuj • edytuj kod]