Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Angus Young

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Angus Younggitarzysta legendarnego zespołu AC/DC. Jego nazwisko jest błędne, ponieważ ma już 66 lat (on sam uważa się za małego dzieciaka i chcąc to pokazać ubiera się w szkolny mundurek, lecz w ciągu każdego koncertu uświadamia sobie, że nie jest już taki młody i ściąga z siebie kompromitujący strój, na co wszyscy widzowie koncertu strasznie się podniecają). Angus jest uważany za mesjasza gitary, legenda głosi że potrafi grać na gitarze samą siłą mentalną. Co ciekawe, mimo iż fachowcy oceniają poziom umiejętności gitarowych Angusa na poziomie przygłuchego mało zdolnego nastolatka, to i tak przez większość nastolatków uznawany jest on za gitarowego boga.

Utrzymanie Angusa[edytuj • edytuj kod]

Angus utrzymuje się głównie z tego, że reklamuje beznadziejną, lecz kultową już gitarę – Gibsona SG, ponieważ każdy młodociany fan AD/HD chce grać na tej gitarze, bo uważa, że będzie wtedy tak szybko wymiatać. Dawnym sposobem na utrzymanie Angusa było to że swoimi solówkami wprowadzał publikę w trans, a w tym czasie Malcolm Young okradał ją. Obecnie jednak szatanowi nie spodobał się skład zespołu i zabrał Malcolma do swojego imperium.

Twórczość z zespołem AC/DC[edytuj • edytuj kod]

Angus jest maskotką zespołu AC/DC, jest także przez nich wyzyskiwany. Na każdej okładce płyty AC/DC można zobaczyć go stojącego w różnych pozycjach, a żeby bilety na koncert się dobrze sprzedawały na koncertach jest on kopany prądem. Angus ma też kompleksy związane z tym, że wokalistą AC/DC jest świetnie śpiewający Brian Johnson i próbuje się wyróżnić (w przeciwieństwie do innych członków AC/DC). Angus świetnie jednak uzupełnia Braiana swoim Duckwalkiem przy jego kaczym śpiewie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Zna sześć akordów, jednak używa tylko pięciu.
  • Przez całą karierę nie nauczył się grać solówek, mimo to ciągle próbuje (z marnym efektem, jednak fanom to nie przeszkadza, ponieważ i tak wielbią go za to, że wymyślił kilka ponadczasowych riffów).
  • Jego wszystkie skomponowane piosenki to autoplagiat innych jego piosenek, które są autoplagiatem jeszcze innych jego piosenek.
  • Dentyści straszą dzieci, że jak nie będą myły zębów, to będą miały takie usta i ząbki jak Angus. Jednym z tak straszonych dzieci był Nergal z zespołu Behemoth.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]