Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Biała (miasto)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grażyna, to chyba nie jest Bielsko-Biała!

Zagubiony turysta do swojej żony
Zapierająca dech w piersiach panorama Białej Prudnickiej

Biała (niem. Żulz Zülz) – mieścina w woj. opolskim, w powiecie prudnickim, siedziba gminy Biała. Jest to typowa pipidówa, a władzę nad gminą uzyskała tylko dlatego, że dookoła niej są jeszcze większe pipidówy. Podobnie jak w Oleśnie, tutejszym wyborom przyświeca zasada: Nieważne, kto głosował, ważne, kto liczył głosy.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

W Białej mieszka 2653 osób. Legenda głosi, że gdy ktoś tu zamieszka, ginie najstarszy mieszkaniec Białej, żeby zrobić dla niego miejsce.

Biała dała prudniczanom wiele wspaniałych osób, np. Samuel Fränkel, który mocno przyczynił się do rozwoju Prudnika.

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Władze Prudnika nie lubią Białej i najchętniej wywaliliby ją do innego powiatu, bądź połączyliby ją z Prudnikiem, co prawdopodobnie się stanie, gdyż coraz częściej można usłyszeć z ust radnych powiatu prudnickiego, że nazywają Białą Biała Prudnicka. Jak tak dalej pójdzie, za kilka lat Biała zniknie z map i zostanie dzielnicą Prudnika.

Jak wspomniano wyżej, w Białej nie ważne, kto głosował, ważne, kto liczył głosy. Władze miasta zabierają mieszkańcom pieniądze i obiecują jego rozbudowę, lecz 99% z tych pieniędzy idzie do portfeli osób sprawujących władzę w Białej. Czasami wybudują jakąś kamienicę, żeby mieszkańcy przestali się niepokoić, że stracili swoje pieniądze i wybrali tą samą partię w następnych wyborach.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Nic, zupełnie NIC. Biała jest tak biedna, że nawet psy szczekające dupami nie chciałyby tu zamieszkać. Większość mieszkańców już uciekła z tej pipidówy i zamieszkała w jakichś porządnych miastach. Podsumowując, cieszmy się Białą, póki jeszcze ktoś tam mieszka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.