Prudnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Najlepszy lekarz w całym mieście
Patriotyczna piosenka o Prudniku

Nie stać nas i na basen, i na halę.

Jan Roszkowski o bogactwie Prudnika

Mnie się w Prudniku nikt nie pytał, czy ja chcę mieć odbiór ścieków. Może ja chciałbym mieć pod domem szambo?

Josel Czerniak

Prudnik – miasto w woj. opolskim, siedziba gminy Prudnik i powiatu prudnickiego. Niegdyś jedno z najważniejszych miast na Śląsku, dziś każdy ma Pierdnik Prudnik w dupie. Mieszkańcy Piernika Prudnika są uważanie za starych alkoholików z dalekiego wschodu, co nie jest taką wielką przesadą.

Geografia[edytuj • edytuj kod]

Prudnik znajduje się w województwie opolskim. Jako, iż każdy ma go w dupie, nikomu nie chce się ustalić jego dokładnego położenia, dlatego zawsze podaje się: przy granicy czeskiej, albo: w południowej części województwa opolskiego, ale dzisiejsza młodzież woli określenie: chCenzura2.svg wie gdzie.

Znani prudniczanie[edytuj • edytuj kod]

Herb[edytuj • edytuj kod]

Herb Prudnika od 1990 roku

Herb Prudnika należy do tych z rodziny wieżowatych, gdyż przedstawia dwie wieże z orłem żółtym w koronie, które są trzymane przez rycerza z ogromnymi uszami. Na głowie rycerza znajdują się kolejne dwie wieże i King Kong, który próbuje wejść na wieżę po lewej stronie. Dwie wieże wchodzą w skład jakiejś bramy, która jest otwarta i czeka na przyjęcie uchodźców.

Herb był wielokrotnie zmieniany. Po I wojnie światowej przedstawiał dwie wieże i czarnego orła w koronie[2], a po II wojnie światowej aż do 1990 roku nie było na nim rycerza z wielkimi uszami.

Komunikacja miejska[edytuj • edytuj kod]

Przez Prudnik miały kiedyś przejść odchody z 1000 ścieków, ale burmistrz porzucił ten pomysł, ponieważ nawet na to Prudnik nie ma pieniędzy. Przechodzi przez niego linia kolejowa nr 137, ale kiedyś była remontowana i do tej pory nie wiadomo, czy jest już skończona.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Dawno, dawno temu w Prudniku istniały Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex”, które zostały ukradzione Niemcom po II wojnie światowej. Przez upadek komuny, starych mieszkańców i leniwych młodych mieszkańców, Frotex zaczął tracić pracowników, aż do zamknięcia w 2014 roku. Drugą firmą z Prudnika jest Artech, ale szkoda na nią strzępić ryja bo upadła.

Sport[edytuj • edytuj kod]

Prudnik jest znany fanom koszykówki, których ulubiona drużyna znajduje się w I lidze, ponieważ prudnicka drużyna siedzi w niej już od 2014 roku. W Prudniku działa również drużyna piłkarska, ale nawet prudniczanie stracili w nią wiarę.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Wojciech Bandurowski, znany prudniczanom przedsiębiorca kandydował kiedyś na kandydata na burmistrza i ciągle wytyka obecnemu burmistrzowi, że wszystko robi źle.
  • Pewien młody biznesmen z Opola wynajmował mieszkania w całym powiecie prudnickim, żeby uprawiać w nich konopie indyjskie zioła lecznicze.
  • Bankomat przy banku na ulicy Kościuszki działa na Windowsie 3.11 i wciąga karty kredytowe z prędkością światła.
  • Prudniczanie zacięcie rywalizują we wszystkim z Kędzierzynianami, którzy są ich odwiecznymi wrogami.
  • Prudnicka policja to jedna z najlepszych policji w Polsce, ale wciąż ma problem z pozbyciem się kilku żuli śpiących w miejscowej altance.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Przecież to pierCenzura2.svg zbrodniarz wojenny! Uratował Paryż tylko po to, żeby uratować swoją własną dupę! A poza tym, on nawet nie jest z Prudnika, tylko z Łąki Prudnickiej!
  2. Toż to Niemiec!