Colargol

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg
Jestem pijany.
Colargol z ćmiochem w dłoni.
Podczas libacji z ziomalami z bloku

Miś Colargol wielki cham, miał pół litra – wypił sam. Teraz sobie smacznie śpi, goła baba mu się śni!

Miś Push-Upek o Colargolu

Kolargol pragnął zemsty na swych pobratymcach Wookiech, którzy wygnali go nazywając wielkim chamem z powodu jednej półlitrówki.

Pan Samochodzik w świątyni Jedi

Colargol – ulubieniec wszystkich dzieci we wszechświecie i okolicach. Wszyscy go kochamy! Wszyscy lubimy jego słodki, zniewieściały, zmutowany falset![1] Kochamy go również, mimo trudnego do wymówienia imienia (niektórzy do dziś wymawiają: „koralgor” albo „colalgol”).

Ale czy na pewno znamy naszego misia?

Colargol a cechy charakterystyczne misiów[edytuj • edytuj kod]

W XIX w. dokonano pierwszego poważnego eksperymentu, który miał pomóc w odnajdowaniu charakterystyki poszczególnych gatunków misiów. Dr A.Pieżnik z Instytutu Trutu Tutu wykonał doświadczenie polegające na kopnięciu misia w krocze. Efekty obserwacji:

  • Jeśli uciekano, a niedźwiedź nie gonił eksperymentatora, to był to miś pluszowy;
  • Jeśli uciekano na drzewo, a niedźwiedź wchodził za eksperymentatorem, to był to niedźwiedź brunatny;
  • Jeśli uciekano na drzewo, a niedźwiedź zaczynał nim trząść tak, że spadano w jego łapska, to był to niedźwiedź grizzly;
  • Jeśli uciekano na drzewo, a niedźwiedź wspinał się za eksperymentatorem i wpieprzał liście, to był to miś koala;
  • Jeśli uciekano i nigdzie nie było drzew, to był to niedźwiedź polarny;
  • Jeśli uciekano, a za sobą było słychać charakterystyczne dla misia Push-Upka „guueeeee!”, to był to Miś Push-Upek
  • Jeśli uciekano na drzewo, a niedźwiedź klął jak szewc, to był Miś Przekliniak
  • Kiedy uciekano, a niedźwiedź zaczynał płakać, to był to miś Colargol, czyli największa oferma wśród niedźwiedzi…

Miś Colargol a Teoria Zjełczałej Śmietanki[edytuj • edytuj kod]

Miś Colargol wychował się w patologicznej rodzinie – ojciec wiecznie pijany, matka leży naćpana pod stołem, a rodzeństwo bawi się lalkami Barbie – co może stwarzać domysł, że Colargol ma głęboki uraz psychiczny, pewien rodzaj sznyty na korze mózgowej. Tą teorię potwierdzają jego zbliżone do tripu zachowania.

Miś Colargol a społeczeństwo[edytuj • edytuj kod]

Misie są uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Każdy z nas miał kiedyś misia, prawda? Ale czy wiemy, do kogo się przytulamy w nocy, gdy dręczą nas koszmary? Otóż, miś Colargol, odmiennie od swojego bajkowego wizerunku, jest zdeprawowanym degeneratem, który bezczelnie wyniszcza nasze społeczeństwo. Aby bronić nasze dzieci, należy bezwzględne wywalić wszelkie gadżety z emblematem serialu lub podobizną Colargola, co wyeliminuje zagrożenie z życia naszych pociech.

Miś Colargol a ustrój polityczny[edytuj • edytuj kod]

Jak wiemy, ustrojem politycznym w naszym kraju jest kaczyzm. Jest to forma parodii republiki (ta forma znana była już w starożytnym Rzymie). Niestety, ww. Miś stara się przeprowadzić zamach stanu, który doprowadziłby do zdetronizowania obecnego władcy Polski. Udostępniłoby to Colargolowi możliwość uzurpowania stolca władcy Polski. Przewrót ten może polegać na zahipnotyzowaniu dzieci za pomocą przekazu podprogowego nadanego w czasie bajki, przez co dzieci z wyjątkowym okrucieństwem zgładziłyby swoich rodziców i ruszyły na Pałac Prezydencki, torując drogę do władzy dla Colargola.

Podsumowanie[edytuj • edytuj kod]

I co w takiej sytuacji począć? Otóż, drodzy rodzice, jest na to tylko jedna rada -
wypieCenzura2.svglcie z domu wszystko, co jest napiętnowane wizerunkiem przebiegłego misia, aby zniweczyć jego plany i zakończyć rządy terroru pod waszą strzechą.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Chociaż to akurat zależy od wersji dubbingowej. Angole zlitowali się nad nieszczęśnikiem i dali mu stuprocentowo męski głos, by ukrócić wszelkie wątpliwości na temat jego płci.