FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Elektrownia jądrowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Fukuszima. Zwyczajny dzień pracy
Symbol elektrowni jądrowej

Elektrownia jądrowa – ulubiony sposób antyekologów na otrzymywanie energii elektrycznej. Może w niej dojść do stopienia rdzenia reaktora, które pomaga ekologom w późniejszym utrzymywaniu czystości ziemskiego środowiska naturalnego.

Działanie[edytuj • edytuj kod]

Elektrownie jądrowe działają dzięki wzbogaconemu uranowi 235, który kupują od spadkobierców Józia i Fryderyka, a także od petersburskich zakładów wydobywczych. Jedynym mankamentem jest pole rozrzutu substancji promieniotwórczej – na tyle duże, że nie można zbudować elektrowni w sąsiedztwie terenów zabudowanych, wiejskich ani żadnych innych, które potrzebują energii elektrycznej. Przez ten, wydawałoby się, błahy problem elektrownie atomowe nie są powszechnie i ogólnie widziane. W elektrowniach jądrowych wytwarza się ciężką wódę, której największym producentem jest Rosja.

Problemy z wprowadzeniem[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Elektrownie jądrowe wywołują strach u czarnych, którzy czarny dym z elektrowni węglowych traktowali niczym brata, a także i u drukarek, które chorują ze względu na zbyt dużą liczbą znaków ostrzegawczych do wydrukowania.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app cervisia.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli nie spadają na ciebie cegły w drewnianym kościele – rozbuduj go.