Football Team

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Silnik meczowy to kpina. Jakim cudem przegraliśmy ze słabszą drużyną?????????

90% graczy Footballteam

OVR nie gra

Odpowiedź na pytanie powyżej

Footballteam – gra przeglądarkowa typu pay2win free2play, w której gracz staje się wirtualnym piłkarzem, którego trzeba trenować, znaleźć mu drużynę, trenować, wygrywać mecze z innymi drużynami, trenować, wygrywać różne rozgrywki, a na końcu jeszcze trenować.

Umiejętności[edytuj]

 • Gra ofensywna – im gracz ma bardziej wytrenowaną grę ofensywną, tym częściej kopie piłkę z czuba w nadziei, że kopnie celnie, a bramkarz będzie miał za krótkie ręce.
 • Gra defensywna – im gracz ma wyższy jej poziom, tym częściej przeciwnik będzie pod jego bramką, ale rzadziej strzeli w stronę tego białego prostokąta, którego gracz broni.
 • Rozgrywanie – gracz ma oczy dookoła głowy i potrafi stworzyć niezwykle groźne akcje. Albo czasem wiatr zawieje, dzięki czemu zdarzy się, że piłka trafi do adresata. Obie opcje równie prawdopodobne.
 • Niski Pressing – gracz odbiera przeciwnikowi piłkę trochę wcześniej niż 0.0000001 sekundy przed jego strzałem. Doskonale współgra z grą defensywną; dzięki tym umiejętnościom można czyścić wszystkie piłki, niczym Domestos czyści twój kibel.
 • Skuteczność – gracz rzadziej strąca telebimy na stadionie, a częściej trafia w pobliże (±15 metrów) miejsca, w które celuje (bramka, kolega z drużyny, genitalia przeciwnika).
 • Czytanie gry – bramkarz potrafi przewidzieć gdzie padnie strzał, zanim przeciwnik zdąży kopnąć piłkę. Niczym Alfonsinho z pewnej telewizyjnej reklamy opon.
 • Stałe fragmenty – ta umiejętność nie ma znaczenia, bo tak naprawdę silnik gry rzuca monetą.
 • Kondycja – potrzebna do obliczenia, na jak długo starczy graczowi siły. Dotyczy również bramkarza, któremu drętwieją nogi od stania w miejscu. Aby to obliczyć, potrzebni są naukowcy z Harvardu oraz kwantowy superkomputer NASA.

Rozgrywki[edytuj]

 • Liga – niestety można grać tylko na wysokich szczeblach ligowych, ponieważ twórcom gry zabrakło funduszy na utworzenie okręgówki.
 • Turniej Mistrzów – do Turnieju kwalifikują się co sezon te same zespoły tylko najbardziej elitarne z każdego kraju, czyli takie, które wydały wystarczająco PLN-ów na grę.
 • Turnej Europejski – turniej pocieszenia dla drużyn, które wydały nieco mniej PLN-ów.
 • Sparingi – zapomnij o nich, są zawsze rozgrywane w godzinach pracy/spania.

Mecze[edytuj]

Jak każda gra sportowa Football Team posiada moduł meczów, który rządzi się swoimi prawami jest oparty na systemie proporcjonalności. To oznacza, że jeżeli Ty wydałeś na grę 50 PLN masz 50 OVR i mierzysz się z przeciwnikiem co wydał 100 PLN ma 100 OVR[1] to szanse, że wygrasz pojedynek wynoszą 0% około 33%.

Kontra w wykonaniu Cazzik , ale wykonuje nieudaną przeplatankę i zamiast podać piłkę do lepiej ustawionego kolegi traci ją na rzecz Paul ET. Chyba chciał zaimponować tej dziewczynie w mini, która stoi obok mnie. Hmmm...jest na co popatrzeć, oj jest...

Gracze w FT są jak zwykle skoncentrowani na meczu...

MagicPlayer decyduje się na najprostsze rozwiązanie znane z kartofliskowych boisk B klasy i wali długą piłkę przed siebie w pole karne mając nadzieję, że ta trafi do Jagermeister

...świetnie wyszkoleni taktycznie...

Gracz jest wściekły na sędziego. Ze złością kopie piłkę przed siebie. Strzał trafia…w krocze Luisa Hernandeza! Sędzia przerywa grę. Nie wywinie się z tego – czerwona kartka. Poszkodowany drze się jak potłuczony, krew odpłynęła mu z twarzy. Kobiety mawiają, że mężczyzna nie podołałby porodowi, ale żadna z nich nie dowie się, jaki ból czuje facet uderzony w swe czułe miejsce. Zmiana może być niezbędna.

... i wzorowo panują nad nerwami

Forum[edytuj]

Forum Football Team służy do:

 • Odwoływania się od otrzymanych banów (nałożonych najczęściej za granie z bratem na jednym kompie multikonta)
 • Składania zleceń do grafików, ewentualnie oferowania takich usług
 • Składania propozycji jak ulepszyć rozgrywkę w FT, które w 90% przypadków i tak są odrzucane.
 • Tak łatwo niestety nie jest i OVR jest tylko dużym uproszczeniem