Forum:Screenshoty słabej jakości

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 307 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Na Nonsensopedii znajduje się od groma 1) sztampowych, 2) nieczytelnych, 3) powtarzających się grafik, które są przerobionymi screenshotami. Napotykam się na nie regularnie, a przykłady można znaleźć w Kategoria:Grafiki – Windows, Kategoria:Wolne grafiki – zrzuty ekranu, Kategoria:Grafiki – zrzuty ekranu i wielu innych rozsianych miejscach. Podobna sytuacja ma się z paintowymi grafikami leżącymi w Grze oraz starymi grafikami z obszaru humoru wewnętrznego, ale to rzeczy możena przyszłe spotkanie, na razie skupmy się na screenshotach. Co robić?

  1. Nic – ta wersja mi się nie podoba, bo te grafiki robią naprawdę sztuczny tłum: w artach są niewidoczne, służą jako zapychacz, no i ileż można się śmiać z tego, że produkty Microsoftu się wykrzaczają, a w jakieś grze zmienimy HP postaci z 10 na 666.
  2. Każda indywidualnie na SDU – ta wersja wam się nie będzie podobać, jak wrzucę na raz 100 grafik, z czego większość pewno i tak pójdzie w 24 h. Znam Wasz gust i społeczność wywalała grafy, których nawet ja bym nie wywalił.
  3. Konsultuj z innymi – jeżeli kogoś naprawdę obchodzi los tych grafik, to zapraszam do współpracy. Możemy zrobić mini komisję, rekonesans, określić zakres grafik, w których siedzą i pomyśleć, co z tym fantem zrobić, a później pomóc mi opisywać i sprawdzać te, które zostaną. Ostatnio na mój apel copydownowy do wspólnej weryfikacji (oprócz wcześniejszych propozycji Experta na SDU) zgłosili się tylko Magwac i Magik, więc nie oczekuję wielu chętnych.
  4. Rób, co chcesz – o ile nie będzie leżących w progu rejtanów to po prostu będę z bota dziubał te grafiki, a te, które przyprawią mnie o głębokie westchnienie wywalę bez oglądania się konsultacji z nikim innym.

Czekam na opinie, sugestie, porady. Amoniak (dyskusja) 18:14, 2 sie 2019 (CEST)

Pewnie moja opinia Ci się nie spodoba, ale jeżeli chodzi o gry to taka grafika z przerobionymi punktami może być jedyną ilustracją artykułu, lecz nie ma wyłącznie charakteru ilustracyjnego, bo dla tego co to zmieniał było to śmieszne. Ogólnie jestem zdania, że każda zakwestionowana przez Ciebie grafika powinna indywidualnie przejść przez SDU, lecz zgonie z jego zasadami tj. nie więcej niż 20 na raz. Każdy kto będzie głosował indywidualnie oceni śmieszność, jakość, przydatność i kwestie licencyjne (Spodziewam się że pliki niewolne lub o nieznanej licencji szybciej wylecą). Ryk2 (dyskusja) 18:34, 2 sie 2019 (CEST)
Pliki niewolne lub o nieznanej licencji od dawna wylatują od ręki. Amoniak (dyskusja) 18:35, 2 sie 2019 (CEST)
Do do Gry – ustaliliśmy, że należy wywalić paintowe grafiki i zastąpić je zdjęciami z commons lub ciekawymi rysunkami. Ma być quality, paint-art się przejadł. Przekładając to na przestrzeń główną: generalnie paint-arty czasami są potrzebne i w określonych sytuacjach można je zostawiać. Ale tylko czasami. Serscull 21:29, 2 sie 2019 (CEST)

„Ogólnie jestem zdania, że każda zakwestionowana przez Ciebie grafika powinna indywidualnie przejść przez SDU, lecz zgonie z jego zasadami tj. nie więcej niż 20 na raz” – to kiepski pomysł, który zapcha SDU i sprawi, że jak się trafi coś, co nie wyleci z EK, to będzie sobie gniło w głównej. Znacznie lepiej zebrać wszystkie takie grafiki do jednego worka (kategoriami, stroną z linkami, czy czym tam kto lubi) i pchnąć na SDU. To nie pierwszy przypadek, gdy na SDU spada N stron (khe, khe, Kolejarz) i nie kojarzę żadnych zasad tego zabraniających. 5.173.240.89 (dyskusja) 22:45, 2 sie 2019 (CEST)

To jest pomysł, ale nie wolno też przesadzać. Nie wolno wywalić wszystkiego jak leci, bo problemem nie są pliki same w sobie, ale ich nadwyżka. Trzeba zostawić małą ilość najlepszych grafik przedstawiających błędy Windowsa, zrzuty ekranów z gier, czy dzieła rysowane w Paincie, bo są one potrzebne w artykułach. Ryk2 (dyskusja) 15:34, 3 sie 2019 (CEST)
Nie ma się co martwić o przesadzanie. Jeśli ktoś zagłosuje za usunięciem, to znaczy, że zgadza się na usunięcie wszystkich wymienionych w SDU plików. Jak ktoś ma coś przeciwko, to niech wymienia konkretne grafiki, na których usunięcie się nie zgadza (w Kolejarzu w ten sposób został ocalony Samostrzel). Przypomnę jeszcze, że ludzie byli wcześniej zachęcani do zrobienia na swojej podstronie listy plików do wywalenia, jednak spotkało się to z dość słabym odzewem. Z tego powodu myślę, że nie ma się co bawić w oddzielne głosowania na każdy plik, po prostu to nie jest kwestia kontrowersyjna, gdzie nastąpi jakaś ostra różnica zdań. 5.173.224.115 (dyskusja) 16:43, 3 sie 2019 (CEST)

Sprawa będzie na najbliższym, sierpniowym spotkaniu. Tak będzie najprościej, do tej pory wstrzymajmy się trochę. Ostrzyciel | Dyskusja 16:16, 4 sie 2019 (CEST)