Hans Zimmer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Młody i „gniewny”

Hans Zimmerszwabski kompozytor filmowy, znany ze swej skrytości (nazywa się go jedną najbardziej skrytych postaci Hollywood). Jest samoukiem muzycznym, straszliwym pedantem i dzieciorobem.

Życiorys[edytuj • edytuj kod]

Hans Zimmer urodził się w roku 1957 i już za młodu zdradzał ogromne możliwości i talenty muzyczne. Rodzice oddali go do szkoły muzycznej. Gdzie tak świetnie popierdzielał na pianinie, że nauczyciel odpuścił sobie nauczanie go mniej więcej po tygodniu zajęć. Nie do końca wiadomo czemu nauczyciel podjął taką decyzję, jednak przypuszcza się, że Hans skomponował na poczekaniu jeden lepszy utwór niż wszystkie Chopiny i Mozarty razem wzięte. Dla belfra było to tak nieprawdopodobne zdarzenie, że podupadł na zdrowiu psychicznym. Zimmer zniszczył swój utwór, twierdząc, że jego moc była zbyt potężna.

Zimmer wkrótce potem rozpoczął karierę grajka filmowego. Do dzisiaj skomponował muzykę do ponad 120 filmów, zdobywając nagrody za aż 5 z nich.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

Obecnie nikt naprawdę nie wie (on sam też nie), czy Piraci z Karaibów są jego czy Klausa Badelta, dlatego najczęściej przyjmowaną koncepcją jest przypisywanie tej serii Jerry'emu Bruckheimerowi.