Oto nowa skórka na Nonsensopedii – lepsza dla dużych monitorów, ładniejsza i spójna z tą na telefonach! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Honduras

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Niech nie myśli tępy brudas, że podbije nasz Honduras!

Jeden z wielu okrzyków na cześć sąsiadów z Salwadoru

Honduras – niewielkie, choć większe od sąsiedniego państwo położone gdzieś na wyrostku robaczkowym łączącym Amerykę Południową i Północną. Graniczy z takimi potęgami jak Gwatemala, Nikaragua czy wspomniany Salwador.

Znane jest z tego, że można tam przekroczyć granicę legitymując się książeczką zdrowia.

Ludność[edytuj • edytuj kod]

Typowy mieszkaniec Hondurasu jest skrzyżowaniem Indianina i Europejczyka lub Murzyna. Średnia życia wynosi tam tylko 65 lat, dlatego często przestaje się marnować ów czas na naukę, co skutkuje analfabetyzmem prawie połowy ludności. Typowy Honduranin nie lubi przegrywać – zwykle po nieudanym meczu rozpętuje wraz z sąsiadami wojnę futbolową.

Honduras a Salwador[edytuj • edytuj kod]

Honduranie mają bardzo przyjazne stosunki z Salwadorczykami, którzy chcieli uprawiać ich pola. Pomimo dużych różnic w powierzchniach państwa, Salwadorczyków jest w chuj więcej od Honduran, także z łatwością mogli rozpocząć od szybkiego zasadzenia rzodkiewek. Mieszkańcy kraju nie chcieli Salwadorczyków, bo byli brudni, a poza tym Honduras woli banany od rzodkiewek, dlatego chciano przepędzić niespodziewanych gości. Pretekstem była przegrana meczu eliminacyjnego na swoim terenie. Była taka rozpierducha, że buty leciały w ruch! Rozpoczęła się kolejna wojna futbolowa, a Ryszard Kapuściński z wrażenia popuścił pióro.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.