Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Saint Vincent i Grenadyny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Saint Vincent i Grenadyny (pol. Święty Wincenty i północna część archipelagu Grenadynów) – jedno z wielu karaibskich państw na Morzu Karaibskim, składające się z kilkudziesięciu głównie bezludnych wysp, na czele którego stoi królowa Wielkiej Brytanii, choć nawet nie wie o jego istnieniu; dawniej część wysp zawietrznych i Indii. Odkryte przez Kolumba, nieodwiedzone przez Wojciecha Cejrowskiego.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Głównie żeglarze, arystokraci i rockmani nie licząc ponad stutysięcznej rzeszy czarnych tubylców – świętych Wincentów i/lub czasopisma Północnogrenadyńczyków.

Ustrój polityczny[edytuj • edytuj kod]

Władzę trzymają hipisi, którzy oczywiście zdobyli ją siłą w całkowicie demokratycznych oraz pokojowych wyborach. Mają oni znaczący wpływ na kulturę tego kraju, dzięki czemu na wyspach tego państwa używa się literackiej odmiany angielskiego, języka jamajskich twórców reggaepatois, a stolicą jest kraju jest stolica Jamajki – Kingston – która leży na innej wyspie, a przed „n” ma literkę „w”. Hipisi wpynęli również na zmianę flagi[1].

Symbole narodowe[edytuj • edytuj kod]

  • Herb (nie żadne godło) – dwie panienki w rzymskich skąpych odzieniach otoczone ramką. Jedna z nich trzyma palmę, szpan. Pod nimi słowa układające się w PiS, pokój i sprawiedliwość.
  • Flaga – trójkolorowa z dominującą żółcią i z pacyfką. Kolory to banał: niebieski – morze, żółty – Chińczycy produkujący większą część produktów oferowanych na rynku i zielony – trawka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Zamiast V od Vincent została na niej zamieszczona pacyfka.