Intel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo alternatywne
Logo polskiej filii

Pam! Pam pam pam pam!

Okrzyk z reklamy Intela
Przeciętna reklama
Jeden z procesorów Intela
Radzimy nie używać!

Intel – producent procesorów, kart graficznych, sieciowych, chipsetów i różnych innych urządzonek. Kiedyś produkowali Pamięć RAM, ale zaprzestali z powodu, że po odłączeniu zasilania lub wyłączeniu komputera dane znikały. Numer 1 na liście największych konkurentów AMD. Jest jedną z najbogatszych firm, głównie przez duże ceny produktów i wciskanie na siłę ich procesorów prawie do każdego komputera.

Produkty[edytuj]

Wyroby[edytuj]

Najczęściej wybieranymi produktami firmy Intel przez firmy produkujące komputery ludzi są ich procesory, do których należą:

 • Intel dx/dx2 – Jeden z pierwszych procesorów firmy Intel jego nazwa pochodzi od legendarnego „xD” ponieważ główny inżynier był emo , taktowany był powalającą częstotliwością 66hz wersja dx to pierwszy procesor posiadający 2 rdzenie ale były to tak naprawdę 2 procesory w jednym kawałku paliły się jak zapałki.
 • Intel Rdzeleron Celeron – prawie nikt nie używa. Słabsza wersja Pentiumów, choć do uruchomienia Painta i Notatnika wystarczy[1].
 • Intel Pentium – długa, prastara linia procesorów, nadal są sprzedawane[2].
 • Intel Pentium M i Celeron M – słyną z powolności, bo zostały stworzone dla laptopów.
 • Intel Pentium D – dołożono dodatkowy rdzeń i podkręcono, stąd w nazwie D (Doping). Następnie Pentium D wyewoluował w Pentium Dual-Core, choć prawie nic w nim nie zmieniono.
 • Intel Core Solo/Duo – Solo – jeden rdzeń. Duo – dwa. Proste, co nie?
 • Intel Core 2 Solo/Duo/Quad – nieprodukowane, zalegają w magazynach, dlatego można je spotkać z nowymi komputerami, żeby się nie przeterminowały[3]. Ludzie, którzy to kupili czują się nabici w butelkę, ponieważ bardzo szybko wprowadzono nowsze procesory, cóż – wolny rynek. Pomimo wieku wciąż sprawują się świetnie[4].
 • Intel Core i3/i5/i7/i9 – najnowsza linia. Dzięki temu Windows 7 działa wreszcie bez zawieszenia, ale tylko na najmocniejszej 6-rdzeniowej odmianie i7 Extreme 3,3 GHz 10-rdzeniowym i9-10900K po podkręceniu do 5 GHz.
 • Intel Atom – dla netbooków. Produkowane z radioaktywnego uranu stosowanego w elektrowniach atomowych. Wydajność zbliżona do wiekowego AMD K6-2.
 • Intel Xeon – procesor serwerowy. Nazwa jest tak dziwna, że nikt nie wie o jego istnieniu. Prawdopodobnie działa na nim Windows 7.

Produkcja[edytuj]

Intel robi procesory z wafli krzemowych, jak każdy inny producent. Nie oznacza to, że po kupieniu można je tak po prostu zjeść! Proces produkcji jest żmudny i powolny, a jak to się dzieje prawie nikogo nie interesuje.

Przypisy

 1. O ile nadal siedzisz na Windows 95, 2000 lub Millenium.
 2. Allegro.pl nie znasz?
 3. ...Procesory, nie komputery.
 4. Na Windowsie XP