Izabela Kisio-Skorupa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Rzetelna Izabela

Wszyscy zostaną ukarani za sBlad.pngństwo!

Motto życiowe Izabeli

Aha! I teraz zrobię wam jazdę!

Preludium do afery groszowej

Izabela Jadwiga Kisio-Skorupa (ang. Izabella Kyosho-Shell, ur. 11 września 1958 roku w Szczecinie) – rzetelna osoba publiczna, influencerka, PR manager, polska bizneswoman, służba zdrowia, piosenkarka i aktorka z ogromnym dobytkiem artystycznym oraz zawodniczka MMA.

Życiorys[edytuj • edytuj kod]

Izabela uważana jest przez siebie samą wielu Polaków za autorytet, czemu trudno się dziwić. Jak sama wspomina, w szkole była prymusem. Na swoim koncie (oprócz zero-jeden groszy wpłacanych przez widzów) ma niezliczoną liczbę wykonywanych zawodów (np. zawód dla znajomych i rodziny). Jest aktorką znaną z wybitnych ról filmowych takich jak sąsiadka z Ukrytej Prawdy, babcia z Sędzi Anny Marii Wesołowskiej, czy kobieta w tle (rola niema) w Niani. Doceniania przez melomanów za całokształt swojej dyskografii, w której skład wchodzą cover „Be my lover” oraz aria „Zamknij mordę”. Ponadto, artystka określa się jako „osoba rządowa”. Od 2021 roku można również śledzić jej poczynania w oktagonie, gdzie świetnie sobie radzi – do tej pory przegrała tylko jedną walkę (łącznie odbyła jedną walkę).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Istnieje Uniwersytet im. Izabeli Jadwigi Kisio-Skorupy;
  • Izabela do dzisiaj nie wie, gdzie są klucze od salonu;
  • Otwarcie opowiedziała się przeciwko Putinowi i popiera działania grupy Anymos;
  • Mimo powszechnej sympatii w społeczeństwie, Iza ma także wielu wrogów (m.in. Rafalala, Chmielniak Błażej i elzbieta1284);
  • Za jedyne 100 PLN zwykły, szary człowiek może uzyskać pozdrowienia w formie wideo od rzetelnej Izabeli;
  • Izabela wygrała dostała się do finału w międzynarodowym festiwalu, stworzonego na wzór Eurokompromitacji o nazwie Śliwa Coś Tam Chuckvision 2022 z jej piosenką arią jej koleżanki pt. "Zamknij Mordę", do której Kisio dograła słowa "wyjebane".