Joanna Mucha

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Jestem Asia.

Niżej wymieniona o sobie samej

Sejm to lep na muchy.

Entomolog Stefan Niesiołowski na owadach zna się najlepiej

Joanna Mucha (ur. 12 kwietnia 1976 w Płońsku) – polska polityczka i ministra w drugim rządzie Donalda Tuska. Chwilowo kieruowała Ministerstwem Sportu i Turystyki, ale jest tak wszechstronna i uniwersalna, że szybko przeszła do kariery wokalistki. Na razie coverowała tylko przebój Budki Suflera W znowu w życiu mi nie wyszło (zmieniony na Znowu w puczu mi nie wyszło) oraz jedyny hit Marino-Marini Nie płacz, kiedy odjadę (w wykonaniu posłanki Muchy Nie pucz, kiedy odjadę). Ekspertka od trzecioligowego hokeja.

Joanna Mucha była najwyższej klasy ekspertką od sportu. Jej wiedza wynika z faktu, że kiedyś używała kosmetyków Miss Sporty. Oprócz tego doskonale wie, jak modnie zawiązać szalik w barwach narodowych.

Panią Ministrę Muchę cechowała niespotykana wówczas dociekliwość w badaniu reguł rządzących polskim sportem. Zadawało się jej wiele trudnych pytań, np. kto dobiera drużyny do piłkarskiego meczu o Superpuchar Polski oraz jakie drużyny grają w III lidze hokeja na lodzie. Ponadto dokłada wszelkich starań w promowaniu w Polsce nowych dyscyplin sportowych, takich jak:

  • skok narciarski o tyczce,
  • pchnięcie kulą z przeszkodami,
  • tenis wodny,
  • żeglarstwo sztafetowe na 400 metrów w stylu wolnym,
  • kulki na małe bramki.

Nie trzeba dodawać, że pani ministra wszystkie te sporty uprawiała.

Prywatnie ulubionymi sportowcami Ministry są tenisistki siostry Kowalczyk oraz piłkarz Cristiano Messi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]