Joanna Mucha

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jestem Asia.

Niżej wymieniona o sobie samej

Sejm to lep na muchy.

Entomolog Niesiołowski na owadach zna się najlepiej

Joanna Mucha (ur. 12 kwietnia 1976 w Płońsku) – polska polityczka i ministra w drugim rządzie Donalda Tuska. Chwilowo kieruowała Ministerstwem Sportu i Turystyki, ale jest tak wszechstronna i uniwersalna, że szybko przeszła do kariery wokalistki. Na razie coverowała tylko przebój Budki Suflera W znowu w życiu mi nie wyszło (zmieniony na Znowu w puczu mi nie wyszło) oraz jedyny hit Marino-Marini Nie płacz, kiedy odjadę (w wykonaniu posłanki Muchy Nie pucz, kiedy odjadę). Ekspertka od trzecioligowego hokeja.

Joanna Mucha była najwyższej klasy ekspertką od sportu. Jej wiedza wynika z faktu, że kiedyś używała kosmetyków Miss Sporty. Oprócz tego doskonale wie, jak modnie zawiązać szalik w barwach narodowych.

Panią Ministrę Muchę cechowała niespotykana wówczas dociekliwość w badaniu reguł rządzących polskim sportem. Zadawało się jej wiele trudnych pytań, np. kto dobiera drużyny do piłkarskiego meczu o Superpuchar Polski oraz jakie drużyny grają w III lidze hokeja na lodzie. Ponadto dokłada wszelkich starań w promowaniu w Polsce nowych dyscyplin sportowych, takich jak:

  • skok narciarski o tyczce,
  • pchnięcie kulą z przeszkodami,
  • tenis wodny,
  • żeglarstwo sztafetowe na 400 metrów w stylu wolnym,
  • kulki na małe bramki.

Nie trzeba dodawać, że pani ministra wszystkie te sporty uprawiała.

Prywatnie ulubionymi sportowcami Ministry są tenisistki siostry Kowalczyk oraz piłkarz Cristiano Messi. Jej największym idolem jest jednak aktor, Leon Niemczyk, który rozwodził się pięć razy, podczas gdy Ministra tylko raz.