NonNews:11 lat Nonsensopedii

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
11 lat z Wami!

17 września 2016

11 lat – tyle już jesteśmy z Wami! Coca-Cola chłodzi się w lodówce[1], 11 świeczek pali się na naszym zakalcu, a na stole leży już 500 zł., które odłożyliśmy na mandaty za zakłócanie ciszy nocnej. Z tej okazji przewidzieliśmy wiele atrakcji!

Największą atrakcją jest oczywiście logo – naszego ziemniaka jak co roku przerobiliśmy. Oprócz tego staramy się pisać i dodawać nowe treści. Nawet nam to wychodzi. Wycieczka głównych administratorów po Korei Północnej i wyciągnięcie w Pjongjangu wniosków, jak motywować pozostałych użytkowników zaprocentowała wzrostem artykułów.

Przygotowania na urodziny szły pełną parą. Jeden z adminów podczas robienia porządków w naszej serwerowni znalazł kartki z loginami i hasłami do naszego Twittera i Facebooka, dzięki czemu mogliśmy przywrócić tam nasze konta. Oprócz tego Nonsensopedia dobudowała sobie nowoczesny obóz pracy dla redaktorów Przedjutrza, którzy starają się pisać codziennie newsy.

14 września 2005 gość o nicku Yossarian utworzył polską wersję Uncyclopedii pod adresem pl.uncyclopedia.wikicities.com. Trzy dni później, podczas zmiany serwera, przemianowano ją na Nonsensopedię. A potem poszło z górki. Wytrwaliśmy 11 lat rozbawiając was. W ciągu 4018 dni napisaliśmy 17 478 artykułów. Z kolei młodsza o rok Wikipedia marne 5016 haseł[2]. Przesłaliśmy także 7690 obrazków – od naszych wspaniałych rysunków po memy. W ciągu tych 11 lat zrobiliśmy 1 705 818 edycji, z czego tylko 4% z nich było wandalizmami ze strony gimbusów. Osobom, u których IQ przekracza 160, a ilość dziewczyn wynosi 0, polecamy dodatkowe statystyki.

Pisarzom życzymy wielu wspaniałych artykułów, a biernym czytelnikom miłych chwil spędzonych przy czytaniu naszej rzetelnej encyklopedii. Sto lat!

Przypisy

  1. Niestety nie mamy alkoholu – nasz jedyny pełnoletni admin zgubił dowód osobisty i nie sprzedano nam browców
  2. I co z tego, że mówimy o Wikipedii w gwarze śląskiej?

Źródła[edytuj • edytuj kod]