Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

NonNews:Brutalna walka formuł na Mistrzostwach Świata Excela

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Już każdemu miłośnikowi sportu ta ikona kojarzy się z ostrym współzawodnictwem

8 czerwca 2021

Od dawna wyczekiwany finał Turnieju Czterech Skoczni Programów Pakietu Office dobiegł końca! Kto zdobył tytuł Arcymistrza Excela?

W finale starli się reprezentanci ośmiu krajów, ze standardową dla e-sportu solidną dawką Azjatów, nie zabrakło też Hindusa, rzecz jasna. Polskę reprezentowała Gabriela Strój, która mówi o sobie, że chciała zostać malarką, ale skończyło się na formatowaniu komórek w Excelu. Podobno ostatnio ma romans z formułą TEXTJOIN – przykro nam panowie.

Rozgrywkom od początku towarzyszyły emocje sięgające zenitu. Pierwszą atrakcją było pięciominutowe oczekiwanie na załadowanie się Excela. Komentują Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz:

DS: Jak państwo widzą, czekamy na załadowanie się Excela.
WS: Niestety nie ma paska postępu…
DS: Aaaa…! Zaraz chyba będzie!
(Szpakowski zrywa się z fotela i coś krzyczy)
DS: A nie, to tylko ekran mrugnął.
WS: Sędzia pokazuje że spalony!

Walka była bardzo brutalna, zawodnicy nie szczędzili nie tylko tabel przestawnych i LICZ.JEŻELI, ale też sięgali po brudniejsze zagrywki, takie jak wykres bąbelkowy. W dwudziestej minucie reprezentant Indii sfaulował… jednego z sędziów w uszy, próbując wyjaśnić hinglishem układ jednego z arkuszy. W trzydziestej ósmej minucie, tuż przed końcem meczu, medycy wynieśli reprezentanta USA, skopanego po kostkach przez Australijczyka.

Zwycięzcą okazał się być Michael Jarman z Kanady, który otrzymał w nagrodę złotą statuetkę Pana Spinacza i roczną subskrypcję na Office 365. Reprezentantka Polski zajęła czwarte miejsce, zgodnie z wieloletnią tradycją naszego narodu, który ze skromności unika podium.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wydarzeń sportowych w dyscyplinach office'owych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Źródła[edytuj • edytuj kod]