NonNews:Premier: drapieżne kaczory mogą porwać lisa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

19 lipca 2007

Premier Jarosław Kaczyński, zrażony brakiem entuzjazmu Andrzeja Leppera i Romana Giertycha dla swoich decyzji personalnych, postanowił wprowadzić IV RP do ornitologii.

Na początek dał krótki wykład o wyższości kaczek nad lisami. Tym samym ustosunkował się do słów Leppera, że lisy lubią dzikie kaczki. Premier powiedział między innymi, iż są drapieżne kaczory, które mogą porwać lisa i wtedy lis ma naprawdę przej... Ach to idzie na żywo?... Ma ciężko. Opowiedział także o wyglądzie tych groźnych ptaków, otóż taki kaczor nie musi być duży, metr sześćdziesiąt w zupełności wystarcza, ma natomiast wielkie, ostre szpony i ogromny dziób. Pazurami potrafi przeorać lisa od czubka ogona do końcówki wąsów i wypruć mu flaki, następnie może mu odgryźć głowę i nasr... narobić do szyi. Dalej nasz premier dał się odrobinę ponieść tak niezwykłym dla niego emocjom i kontynuował a wiecie państwo czemu tak jest? Bo taki kaczor to granit, stal, żelazobeton i jaja, jaja jak berety, moherowe oczywiście!

Na to stwierdzenie stanowczo zareagowali państwo Gucwińscy, którzy stwierdzili, ze tak zbudowany kaczor nie mógłby latać, tym bardziej czegokolwiek porywać, a co najwyżej zadeptać. Natomiast Maciej Giertych od razu zauważył, iż takie kaczory Bóg stworzył podczas stwarzania wszechświata i jest to kolejny dowód na nieprawdziwość teorii ewolucji.

Źródło[edytuj]