NonNews:Rosjanie znów lecą na Słońce

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

31 sierpnia 2007

Rosjanie znów zamierzają polecieć na Słońce! W 2025 roku chcą założyć bazę na Księżycu, która ma być odskocznią do podboju Słońca.

Rosyjscy naukowcy twierdzą, że wyprawa na Księżyc już teraz leży w zakresie ich możliwości. Dyrektor Rosyjskiej Agencji Kosmicznej Anatolij Perminow opowiedział nam o koncepcji nowej, taniej rakiety kosmicznej: Jak wiadomo cały czas borykamy się z problemami finansowymi, w związku z tym postanowiliśmy wykorzystać nasz największy potencjał, zasoby ludzkie. Obecnie w naszym kosmodromie budujemy gigantyczną procę, która zostanie naciągnięta przez 2 do 3 milionów rodaków. W ten sposób zamierzamy osiągnąć 2, a po zagonieniu do roboty dodatkowych 2 milionów, 3 i 4 prędkość kosmiczną.

Na pytania o to w jaki sposób chcą przeżyć na tym niegościnnym globie Perminow odpowiada, że skoro dzięki reformie rolnej Stalina żyzna Ukraina rodziła tyle plonów co pustynia Gobi, to teraz postaramy się ten manewr przeprowadzić w odwrotną stronę. Co do dalszej części wyprawy, czyli podróży na Słońce, to oczywiście aby uniknąć spalenia, polecimy nocą, proste!.

Źródło[edytuj]