Tony Blair

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Tony Blair (właśc. Anthony Charles Lynton Blair, ur. 6 maja 1953 w Edynburgu) – polityk i premier Wielkiej Brytanii w latach 1997–2007. Często pieszczotliwie nazywany pudlem Busha. Bluźnierca: zdradził Brytyjczyków konwersją na katolicyzm, Irlandię Północną swoją wizytą w parlamencie Irlandii, a swoje serce przyznaniem, że Margaret Thatcher miała czasami dobre pomysły. W przeciwieństwie do poprzednika łączył Wielką Brytanię z resztą Europy nie za pomocą Eurotunelu, a za pomocą kontaktów z Wojskiem Polskim w Iraku.

Jest odkrywcą tzw. trzeciej drogi, czyli połączenia socjalizmu z kapitalizmem. Odkrył ją podczas podróży po szkockich górach, gdzie wędrował z Billem Clintonem. Miał zawołać wtedy: Ej, Billy, tu jest jeszcze trzecia droga!. Trzecia droga korzystała z zalet kapitalizmu i socjalizmu, a ewentualne niedoróbki miała rozwiązywać przy pomocy polskiego hydraulika korzystającego z otwartego rynku pracy. Co skrupulatni dziennikarze zachowali dla przyszłych pokoleń, zaś we wspomnianym miejscu stanie dziesięciometrowy monument upamiętniający to epokowe wydarzenie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.