NonNews:Włosi chcą połączyć mostem but z Sycylią

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Projekt wizualizujący most. Termin oddania: 2074 rok

28 września 2016

Sto tysięcy nowych miejsc pracy, łatwiejszy transport Libijczyków do Europy, rozwój gospodarczy i zrealizowanie marzenie… starożytnych Rzymian. Włosi chcą postawić 2 km most łączący Sycylię z stałym lądem. To nic, że Chińczycy kończą budowę mostu o długości 50 km, Włosi jak przystało na Polaków Europy Południowej stawiają sprawę jasno – mamy plan i pieniądze!

Koszt budowy przekroczył niecałe 15 mld euro. Co prawda jest to o 7 mld euro za dużo, ale materiały są droższe, Południe Włoch to taka sama dziura w Europie jak warmińsko-mazurskie, a resztę pieniędzy należy dać politykom, którzy przekonują nas, że nie ma tam żadnej mafii. Budowa ma zapewnić sto tysięcy nowych miejsc pracy, które w 90% przekaże się właścicielom promów, którzy za 75 euro oferują przewózkę (i tak pewnie taniej niż w Świnoujściu…).

Plany te przedstawili już starożytni Rzymianie. Neron jednak nie dał na most forsy, bo obawiał się napływu nielegalnych imigrantów z Jerozolimy. A jak się upewnił, że święty Paweł został na Malcie i tam dał się złapać, to rezerwy zostawił na renowację Rzymu. 1400 lat później Leonardo da Vinci zaprojektował most, ale wówczas Włochy składały się z kilkunastu państewek i nie stać jego było na wycieczkę do Syrakuz, gdyż cła były wówczas za duże. Benito Mussolini także przedstawił swój projekt. Ale gdy wybuchła wojna, to całą kasę dał na budowę burdeli rozsianych po Afryce Północnej. A jak przyniosły one dochód na budowę mostu to Franciszek Dolas zniszczył jeden z nich i rozpoczął operację Compass, przez co pieniądze poszły na wojnę i renowację domów publicznych. Potem Włosi zostali członkami EWG i jakoś nie mogli się pozbierać aż do objęcia władzy przez Silvio Berlusconiego. Berlusconi miał już kasę, ale zdefraudował je na adwokata gdy się okazało, że te dziewczyny z afery bunga-bunga tylko wyglądały na 17-latki.

Ciekawi jesteśmy tylko czy Włosi postawią ten most. Warto zaznaczyć, że Włosi mieli niedawno kryzys gospodarczy i że ten most to propaganda. No cóż, na Marsa planujemy polecieć od 50 lat, Polska od wielu lat goni Niemców i już niewiele brakuje, by dogonić, a polskie kluby piłkarskie od lat pragną być mistrzami w Lidze Mistrzów (Naprawdę myśleliście, że jak nie ma newsa o wczorajszej przegranej Legii, to nic nie napiszemy?). No ale Unia Europejska wywiera presję na budowę, to może po ponad 2000 lat się uda…

Źródła[edytuj]