Pantoflarz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pantoflarz skacze koło zgrabnych nóżek uwielbianej kobiety

Adam – pierwszy pantoflarz, a zarazem szczęśliwiec, który nie miał teściowej

Kazimierz Bartoszewicz

Pantoflarz – mężczyzna, który uwielbia kobiety, które uwielbiają mężczyzn, których można zapantoflić, czyli wepchnąć ich pod pantofel kobiety. Na skutek tego mężczyzna zaczyna uprawiać pantoflarstwo. Pantoflarze są rodzajem masochistów, tymczasem kobiety, które wsadzają swoich facetów pod pantofel, zaliczają się do przeciwnego gatunku psychologicznego.

Historia i teraźniejszość[edytuj • edytuj kod]

Według badań naukowych wybitnego historyka Kazimierza Bartoszewicza, pierwszym pantoflarzem w historii ludzkości był Adam, który, w odróżnieniu od pantoflarzy współczesnych, był największym szczęśliwcem, ponieważ nie miał teściowej. Znaleziono dokumenty fotograficzne, które udowadniają, że pantoflarstwo było chorobą XIX wieku[1]. Dzięki Adamowi rozpłodziło się wielu rozmaitych pantoflarzy i współczesna cywilizacja w nich obfituje. Wyłoniła się więc konieczność stworzenia Międzynarodowego Zrzeszenia Pantoflarzy. Tak powstała organizacja „The Other World Kingdom” z siedzibą w Pradze. Członkinią honorową tej organizacji była np. czeska modelka Veronika Zemanová. Międzynarodowe Zrzeszenie Pantoflarzy wciąż przyjmuje nowych członków i zaprasza kobiety do obopólnie korzystnej współpracy.

Pokłosie badań naukowych[edytuj • edytuj kod]

Po to, by wsadzić faceta pod swój pantofel, niektóre kobiety używają sznurów

Naukowcy odwalili kawał solidnej roboty, aby odkryć cechy charakterystyczne pantoflarza z prawdziwego zdarzenia. Czytelnik może dowiedzieć się o kryteriach bycia pantoflarzem z rozmaitych materiałów edukacyjnych[2][3][4], ponadto niektórzy wykładowcy piszą podręczniki pantoflarstwa[5][6]. Po ich dogłębnym przestudiowaniu każdy facet może zostać pantoflarzem wykwalifikowanym. Wykładowcy jednak narzekają, że pilnych studentów brakuje.

Wykorzystanie[edytuj • edytuj kod]

Jedno z zastosowań: pantoflarz do sportu rekreacyjnego

Pantoflarz może służyć jako chłopiec na posyłki, wykonując polecenia: „zawieź mnie tu, podaj mi to, przynieś tamto”[7] itp. Oprócz tego pantoflarz używany jest w celach sportu rekreacyjnego. Na podstawie szeregu badań naukowych seksuolodzy dokonali odkrycia:Cquote2.svg

Kobiety stają się pewniejsze także w innej dziedzinie życia; w łóżku[8]
Cquote2.svg

Według doniesień prasy, kobieta może usiąść na swoim pantoflarzu i uprawiać sport: jeździectwo[9]. Tak więc w zależności od metody zastosowania pantoflarze dzielą się na dwa ogólne rodzaje: chłopcy na posyłki i wierzchowcy. Istnieje także wersja „dwa w jednym”. Fachowcy uzasadniają, że pantoflarze-wierzchowcy z reguły są ofiarą drapieżnych kocic i innych diablic[8].

Znani przedstawiciele[edytuj • edytuj kod]

W Polsce ogólnonarodową renomę pantoflarza zyskał tancerz i choreograf Błażej Szychowski, który przez ładne parę lat mieszkał pod pantoflem Doroty Rabczewskiej[10][11][12]. Pantoflarzem o światowej sławie zaś został holenderski piłkarz Rafael Ferdinand van der Vaart, który wpadł w sidła swej małżonki i seksbomby Sylvii[13]. Grono wybitnych pantoflarzy, którzy osiągnęli rewelacyjne wyniki w pantoflarstwie, nie ogranicza się do tych dwóch osobników. Aby podbić bębenka początkującym pantoflarzom oraz ku nauce potomnych, serwis internetowy Onet ogłosił pełną listę Zasłużonych Mistrzów Sportu w pantoflarstwie[14].

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Wykopaliska: Choroba XIX wieku
 2. Pantoflarz czy kozak? // Interia.pl
 3. Pantoflarstwo // Kobieca logika
 4. Czemu mężczyzna nie chce siedzieć pod pantoflem?
 5. Jak zostać pantoflarzem? // „Poradnik dobrego chłopaka” Lipiec 4, 2014
 6. Kamil Macher. JAK ZOSTAĆ MENTALNYM KASTRATEM? 14 LIPCA 2014
 7. Pantofelek // Forum Men's Health 08 styczeń 2014
 8. 8,0 8,1 Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz. Pociągające diablice // Kobieta – WP.PL 22.07.2008
 9. Ona na górze
 10. Czy chłopak Dody jest pantoflarzem? Wtorek ,01.11.2011
 11. Tak Doda całuje się z Błażejem. Zobacz // Fakt 18.09.2012 07:55 aktualizacja: 19.09.2012 09:25
 12. Z kim Doda chce się chędożyć? (Wideo) // Dzień dobry TVN niedziela, 30 października 2011
 13. Piłkarz-pantoflarz: poszedł na urodziny żony zamiast... grać! // sportfan.pl 2008-12-03 11:35:00
 14. W tych związkach rządzą kobiety // Onet.pl 1 lut 13 08:54