Poradnik:Jak zostać gwiazdą Facebooka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Carynka Anastazja nie przyłożyła się do zdjęcia profilowego i zamiast lajków dostała trzy kulki w jamę brzuszną
Czym więcej potu wylanego przed lustrem, tym więcej lajków zebranych na Facebooku
Można też tak

Jak zostać gwiazdą Facebooka – poradnik.

Na pewno nie raz marzyłeś/aś, żeby zostać gwiazdą, o której mówi cały świat. Niestety, nie zawsze pod ręką jest kamerzysta, albo inna osoba, która trudni się lansowaniem nowych gwiazd, które są znane ze wszystkich kolorowych czasopism w kraju/na świecie. Jednak zdobycze cywilizacji, takie jak Facebook pozwalają Ci zostać gwiazdą bez udziału wszystkiego wyżej wymienionego. Stosując się do poniższych zaleceń możesz być przekonany/a, że w bardzo szybkim czasie staniesz się gwiazdą.

Krok po kroku[edytuj • edytuj kod]

 1. Musisz mieć więcej niż 15, a mniej niż 30 lat.
 2. Musisz mieć bardzo bogatych rodziców. Bez tego ani rusz. Trudno wyobrazić sobie gwiazdę podróżującą tramwajem. Musisz przemieszczać się najnowszym Lexusem swojego taty. Gwiazda musi szanować przede wszystkim samą siebie.
 3. Stań przed lustrem i powtarzaj bez końca „jestem najpiękniejsza/najprzystojniejszy bo moi rodzice mają kupę kasy, a te wszystkie biedaki, których nie stać na wypasione ciuchy to pasztety”.
 4. Zapomnij, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.
 5. Nigdy nie bądź sobą. Wtedy pokazujesz swoje wady, których przecież nie masz.
 6. Nawet jeśli masz doła, pisz, że wszystko jest super.
 7. Swoje imię zastąp jego angielskim odpowiednikiem.[1]
 8. Polub fanpejdże gwiazd i wytykaj im najmniejsze wpadki.
 9. Załóż bloga i poproś znajomych o promowanie go. Jeśli tego nie zrobią, wyrzuć ich ze znajomych.
 10. Przerób swoje zdjęcia tak, ażeby na ulicy nie szło Cię rozpoznać. Najlepiej przy pomocy Fotoszopa, ale może być też prostszy program.
 11. Umieszczaj na swoim profilu tyle zdjęć, ażeby nikt nie był w stanie ich policzyć. Najlepiej, żeby pochodziły z imprez, balów i innych sytuacji, gdzie wyglądasz olśniewająco. Oczywiście warto też umieszczać zdjęcia ze zdarzeń prywatnych, np. spotkań z kolegami i koleżankami. Tym bardzo zaimponujesz kandydatom na fanów.
 12. Traktuj swoich fanów tak, ażeby każdy z nich wiedział, że musi zasługiwać na kontakt z Tobą. Selekcjonuj ich, wybieraj najlepszych. W końcu to Ty jesteś gwiazdą, a oni marnymi użytkownikami. Każdy musi mieć zaszczyt, że Tobie chciało się wyciągać klawiaturę, ażeby popisać z nim na czacie.
 13. Bądź bardzo miły/a dla znajomych, których spotkasz na ulicy. Na czacie jednak bądź niemiłym ignorantem. Niech sobie zasłużą.
 14. Nie przejmuj się żadną krytyką. Pamiętaj, że wszystkie gwiazdy z telewizji/gazet zostały wylansowane przez kogoś. Ty jesteś lepszy/a od nich. Ty wylansowałeś/aś się sam.
 15. Nigdy nie wybacz znajomemu, który potraktował Ciebie jak zwykłego kolegę/zwykłą koleżankę. To obraza dla takiej gwiazdy. Do Ciebie wszyscy mają się zwracać z szacunkiem i uwielbieniem. Wyrzuć go ze swoich znajomych. Najlepiej zbanuj go, aby nigdy nie mógł podziwiać Twojej światłości.
 16. Zawsze przygotowuj się do sprawdzianów. Warto, ażebyś pamiętał/a starą, bardzo mądrą zasadę Ucz się ucz, nauka do potęgi klucz. Po otrzymaniu kilku dobrych ocen zapowiedz wydanie książki, powstałej na bazie Twoich wypracowań.
 17. Namawiaj ludzi do pisania o Tobie opinii i zgromadź ich jak najwięcej. Wybierz pozytywne, a następnie poproś tatę, aby zatrudnił zawodowego dziennikarza, który napisze Twoją biografię.
 18. Zapowiedz wydanie swojej biografii. Najlepiej aby premiera odbyła się w godzinach nocnych. Jeśli ktoś naprawdę Cię wielbi, może stać w kolejce od rana do wieczora.
 19. Wybierz się do zarządu komunikacji miejskiej w Twoim mieście i zamów dodatkowe tramwaje i autobusy na noc premiery Twojej biografii.
 20. Protestuj, kiedy ktoś mówi, że aktorem powinno się nazywać osobę, która ukończyła studia teatralne. Przecież dyplom aktora to tylko kawałek papieru, który wcale nie świadczy o byciu gwiazdą.

Dobre zdjęcie[edytuj • edytuj kod]

Oczywiście dobre zdjęcie to podstawa sukcesu facebookowego. Zatem po przeczytaniu poradnika, warto przyswoić sobie treść niniejszego mikroporadniczka. Rozróżniamy następujące rodzaje zdjęć.

 • Samobitka klasyczna – wymierz w siebie obiektyw, a następnie wykonaj fotografię. Ta technika wymaga wygimnastykowania ręki, bo przecież nie chcemy, aby była widoczna na zdjęciu.
 • Samobitka lustrzana – musisz stanąć przed lustrem, a następnie sfotografować je. Tutaj bardzo ważny jest kąt nachylenia. Możesz więc poprosić o pomoc kolegę, który odrabia Ci zadania z matematyki.
 • Samowyzwalacz – metoda bardzo prosta, po prostu nastawiasz tą opcję i cyk.
 • Profesjonalne – wybierasz się do fotografa i prosisz o wykonanie przepięknego zdjęcia. Jeśli wyjdziesz na nim źle, zażądaj zwrotu pieniędzy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. W przypadku posiadania rdzennie słowiańskiego imienia należy dokonać jego dosłownego tłumaczenia np. Radosław (chwalący radość) należy przetłumaczyć na Praisingjoy.