Ryszard Kalisz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zamach w Egipcie w Kaliszu Kalisz Ryszard

Łącznie w ubiegłym roku Centralne Biuro Śledcze zabezpieczyło 88 kilogramów marihuany, 53 kilogramy heroiny, 17,5 tysiąca tabletek SLD.

Ryszard Kalisz chwali się dokonaniami CBŚ

Stoję w rozkroku, bo tak chcę!

Ryszard o swoich problemach w znalezieniu miejsca w SLD

Idę na dietę
Poselską

Ryszard Kalisz o swoich planach

Ryszard Kalisz (ur. 26 lutego 1957 w Warszawie) – najprzystojniejszy celebryta polskiej polityki. Kaliszanin urodzony w Warszawie, człowiek, który dzięki swojej tuszy zwiększa ilość miejsc w Sejmie dla SLD. Jedyny polityk, który otwarcie mówi, że mało zarabia. Jego głównym hobby to gra w piłkę nożną na akcjach charytatywnych w TVN.

W 1999 roku wspomógł w zakładaniu SLD poprzez sztuczne zabieranie przestrzeni, by partia wydawała się większa. W 2000 roku działał jako promotor Aeksandra Kwaśniewskiego. Największym wówczas dokonaniem Ryszarda Kalisza było twierdzenie, że na Ukrainie Olek połamał sobie prawą goleń butelką po napoju czterdziestoprocentowym. W 2004 roku został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji przez Marka Belkę.

Wygląd zewnętrzny[edytuj • edytuj kod]

Ryszard Kalisz posiada tak olbrzymią głowę, że wykonanie odpowiedniego ujęcia wymaga dużego doświadczenia kamerzysty. Posiada także mocno rozbudowane mięśnie piwne. Z twarzy przypomina Annę Grodzką przed procesem transformacji ustrojowej, zaś policzki posła wyglądają jak wypełniony rybami dziób dorodnego pelikana.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Wyrzucenie Kalisza z SLD w 2013 roku wywołało spadek liczby miejsc zajmowanych w Sejmie przez lewicę o 10% i spadek poparcia dla SLD o 40%.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]