Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Szetlandy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szetlandy (tak jak Liechtenstein i Nauru) – kolejne wielkie i niebezpieczne mocarstwo świata, będące jednocześnie archipelagiem wysp! Naprawdę, to Szetlandy są najważniejsze, a Wielka Brytania jest wyspą przynależną do nich (tak samo jak pozostałe kontynenty, ale to szczegół niegodny uwagi). Często mapy Google są na tyle bezczelne, że nie pokazują Szetland. Oczywiście, zemsta wkrótce dosięgnie twórcę i jego kraj pochodzenia.

Zwierzyna[edytuj • edytuj kod]

Kuce szetlandzkie oraz owczarki szetlandzkie (nie wspominając o tamtejszych Dzikich Owcach Morderczyniach) to urodzeni łowcy i główny koszmar Brytyjczyków. Żaden normalny człowiek nie podchodzi do tych nieprzewidywalnych stworzeń ze słowami kici kici bądź grzeczny futrzak. Jeśli ewentualnie znajdzie się jakiś debil, to z jego ust wydobywa się tylko i wyłącznie zgiń szatanie.

Mleko Dzikich Owiec Morderczyń jest bardzo głupawkogenne, i zaleca się picie go przed egzaminami i wszelakimi testami. Odświeża umysł, zarazem dając lepszego kopa niż rosyjska wódka. Jest napojem bogów (uznane tak, ponieważ w przeciwieństwie do rosyjskiej wódki nie masz po nim kaca). Jest cenniejsze niż złoto, ponieważ coraz więcej Dzikich Owiec Morderczyń nie jest Tymi Prawowitymi Dzikimi Owcami Morderczyniami, i zaledwie 0,0000034% osobników jest czystej krwi. Co z tym idzie, jak naprawdę uda ci się znaleźć Owcę szetlandzką czystej krwi, zawiadom nas. Będziemy wdzięczni.

Porady, które ułatwią ci pobyt w archipelagu[edytuj • edytuj kod]

  • Prędzej znajdziesz rodowodową owcę, niż swojego sąsiada.
  • Zaludnienie jest bardzo wysokie (15os./km2).
  • Zawsze kupuj więcej cukru niż potrzeba, bo raczej od swojego sąsiada nie pożyczysz.
  • ...chyba, że chce ci się leźć taki kawał, ale żeby po szklankę cukru...?

Sąsiedzi i gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Szetlandy utrzymują się ze wszystkiego i z niczego. Inne kraje po prostu samowolnie dają im pieniądze, aby zapobiec ewentualnemu atakowi „bo tak nam się zachciało” Zmutowanymi Dzikimi Owcami, które będą przyczyną III wojny światowej (oczywiście tylko Szetlandy przetrwają, i staną się całym światem, jeśli nagle Nauru nie wyskoczy zza rogu lub otrzymają zgodę od Liechtensteinu).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]