Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

T-Pain

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Miszcz i uczeń – przykład rozmowy

T-Pain, wł. Faheem Najim (ur. 30 września 1985 r. w Tallahasee, Floryda, Stany, Ameryka Północna) – amerykańska hybryda rapera i piosenkarza, śpiewający zazwyczaj o tym, o czym już inni śpiewali, ale nikt tego nie pamięta. Jeden z najbardziej szanowanych użytkowników pewnego dopalacza głosowego.

Młodość[edytuj • edytuj kod]

Faheem zaczynał jako MC i DJ, lecz nie miał talentu do pisania swoich tekstów. Pewnego słonecznego dnia obudził się, złapał za mikrofon i bezczelnie „pożyczył” sobie piosenkę Ej-kona. Akon dowiedział się o tym i posłuchał trochę. Wystarczająco trochę, aby dać mu etat w wytwórni. Początkowo T-Pain miał być woźnym, ale Akon stwierdził, że ma za małe dochody z wytwórni, więc posadził Pain'a na dupsku w studiu i kazał śpiewać. Jednak po kilku pierwszych nagrywkach stwierdził, że nawet Mandaryna ma lepszy głos. Po chwili kombinacji sięgnęli po Auto-Tune i szło jakoś lepiej.

Dalsza kariera[edytuj • edytuj kod]

T-Pain, jako już wprawiony piosenkarz, po premierze swojej pierwszej płyty, postanowił zrobić w czuja Akon'a i otworzył własne studio „Chłopiec w Pieluszkach” (Ang. Nappy Boy Ent.), gdzie od tamtej pory wydaje płyty swoje i swoich nikomu nieznanych podopiecznych.

Dyskografia[edytuj • edytuj kod]

  • 2005 – Rappa Ternt Sanga – z wolnego tłumaczenia, „od rapera, do piosenkarza” – nic ciekawego, choć narobiła trochę szumu – Stężenie Auto-Tune na płycie – 49%.
  • 2007 – Epiphany (czyt. Epifany) – większy sukces, w tym komercyjny i niezapomniany kawałek o kościele, gdzie bluzgi lecą częściej, niż w jakimkolwiek polskim filmie – stężenie Auto-Tune na płycie – 62%.
  • 2007 – Thr33 R!ngz (czyt. Tri Rinks – Trzy Dzwonki) – najbardziej (chwilowo) P0I<3/\/\00n!4sTA4 (jak można wyczytać w tytule) płyta. Dużo sławnych gości, mało nowości i pokaz raperskich umiejętności T-Pain'a. Od komerchy aż kipi – stężenie Auto-Tune 99,999%, lecz inni mówią, że tylko 99,998%.
  • 2011 – Revolver – Płyta zwana „Tą na którą nikt nie czekał”. Dużo smucenia, kilka kawałków dance i hip hop i co dziwne – R&B. Stężenie Auto-Tune'a nie przekracza tam już 100% za sprawą piosenki Drowning Again.

Fakty[edytuj • edytuj kod]

  • T-Pain jest jednym najmłodszych w tabeli „Stu Najbogatszych Artystów Świata” (Młodszy od niego jest tylko on(a)).