Woda: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Dodanie : Woda - Najczęściej Zadawane Pytanie)
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Sir Damiinho. Autor wycofanej wersji to 212.76.37.214.)
Linia 1: Linia 1:
'''Woda''' – bezbarwny płyn, podobny do [[wódka|gorzały]], przez co często jest z nią mylona przez pijaków. Zwykle jest zanieczyszczona.
'''Woda''' – bezbarwny płyn, podobny do [[wódka|gorzały]], przez co często jest z nią mylona przez pijaków. Zwykle jest zanieczyszczona.

== Woda - Najczęściej Zadawane Pytanie ==
Dlaczego woda jest mokra? Ktoś ją pewnie zamoczył . Ale po co? Dlaczego ? Jakie miał w tym cele?

----

Jeżeli się czegoś dowiemy natychmiast was poinformujemy! To wymaga myślenia


== W chemii ==
== W chemii ==

Wersja z 15:40, 16 mar 2009

Woda – bezbarwny płyn, podobny do gorzały, przez co często jest z nią mylona przez pijaków. Zwykle jest zanieczyszczona.

W chemii

W chemii woda jest skomplikowanym związkiem chemicznym (2 atomy wodoru i 1 atom tlenu tworzą wodę i jeśli to wiesz, to robisz siarę) niezbędnym do życia i powszechnie występującym we wszystkich miejscach, które nie są pustyniami i/lub pustkowiami.

Europa Wschodnia

Woda w Europie Wschodniej znalazła idealne warunki, by dokonać ewolucji i zamienić się w PUIOUZWW (Powszechnie Uznawaną I Ogólnie Uważaną Za Wspaniałą Wódkę). Jest zjawiskiem wysoce intrygującym takie autorytety jak domorośli producenci i konsumenci bimbru Obecnie nowa woda dostarcza wielu zmartwień Polskiemu Sejmowi i lekarzom usilnie wbijającym pijakom do głowy, że powoduje choroby, za to ubóstwianym przez pijaków polskich, którzy nawet założyli jej partię polityczną.

Ogólna charakterystyka wody

Wzór chemiczny - . Bardzo popularny na Ziemi związek umożliwiający istnienie paskudztwa o nazwie "życie".

Rodzaje zbiorników wodnych: klozet, zlewozmywak, koryto, wiadro, wanna, waserman's wanna (bardzo niebezpieczna, kopie prądem.), jeziora (poniżej kropel wody), morza (powyżej i jeszcze więcej kropel wody), rzeki oraz strumyki.

Woda do zbiorników zlewa się przez tzw zlewki: rura kanalizacyjna , rzeka (składa się z "góry rzeki", "środka rzeki" "dołu rzeki"), strumyk (na przykład Wisła w czasie gdy Smok Wawelski i inne dowody świadczące o tym, że teoria ewolucji to kłamstwo po świecie chadzały).

Geografia

Woda występuje we wszystkich krajach, które złożyły jej hołd. Ilość wybrzeża dla kraju zależy od wielkości hołdu. Wielka Brytania na przykład złożyła ogromny hołd z wielką pompą, przez co stała się wyspą i nawet dostała jeszcze jedną wyspę w postaci Irlandii. Podobnie zrobili Wikingowie, którzy dostali Islandię, Grenlandię i Nową Fundlandię. Woda nawet powłaziła im w wybrzeże, tworząc fiordy. Taka Słowenia czy Niemcy złożyły natomiast mały hołd, przez co dostały niewiele wybrzeża (Słowenia na tym gruncie bije wszystko). Niektóre kraje, jak np. Szwajcaria w ogóle nie złożyły hołdu i wody nie dostały. Za to np. Niderlandy złożyły ZA duży hołd. W przypadku naszego kraju - nie dysponującemu zbyt małym nabrzeżem, wszystkiemu winni są politycy, którzy oczywiście nie zdążyli w porę z załatwieniem odpowiednich formalności.

Lingwistyka

Woda w językoznawstwie to wyrazy nadające posmak znajomości większej niż w rzeczywistości treści poruszanego tematu. Ma to miejsce tak podczas komunikacji werbalnej, gdzie służy wypełnianiu czasu, jak i pisemnej, gdzie wypełnia się strony. Komunikat brzmiący „Idę do domu” może mieć postać: „Nudzi mi się, naprawdę nie ma po co tu stać i chyba sobie idę – Bolka nie ma więc chyba skoczę na chatę.” Mistrzami posiłkowania się wodą lingwistyczną, tzw. laniem wody, są uczniowie gimnazjów oraz liceów (młodsi nie mają jeszcze doświadczenia, uczniowie pozostałych typów szkół nie mają dość inwencji) podczas pisania prac z języka polskiego, także domowych oraz wszelkich projektów zawierających słowo pisane z dowolnego przedmiotu. Klasycznym przykładem jest „Juliusz Słowacki był jednym z najwybitniejszych poetów polskiego romantyzmu o czym świadczy jego wielki dorobek pisarski w postaci wielu wierszy poruszających także wątki walki narodowo-wyzwoleńczej narodu polskiego. Jego utwory zawierały odwołania do mistycyzmu, ale również ludowości. Jego dzieła wpłynęły również mocno na kolejne epoki” zamiast prostego i wszystko mówiącego „Słowacki wielkim poetą był.” Zjawisko blisko powiązane z mówieniem nie na temat.

Zobacz też