Rypin: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 178.56.225.198; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Ten login jest już zajęty..)
Znacznik: edytor wizualny
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 12 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Rypin''' – miasto w [[województwo kujawsko-pomorskie|województwie kujawsko-pomorskim]], w [[powiat rypiński|powiecie rypińskim]]. Jest jednym z najstarszych miast, gdzie mieszkańcy jako pierwszy nawalali się z [[Zakon krzyżacki|Krzyżakami]]. Oczywiście, jak na [[Polacy|Polaków]] przystało, wygrali.
'''Rypin''' – miasto w [[województwo kujawsko-pomorskie|województwie kujawsko-pomorskim]], w [[powiat rypiński|powiecie rypińskim]]. Jest jednym z najstarszych miast, gdzie mieszkańcy jako pierwszy nawalali się z [[Zakon krzyżacki|Krzyżakami]]. Oczywiście, jak na [[Polacy|Polaków]] przystało, wygrali. Mimo tego, jest to miejsce pełne smutku i rozpaczy, o czym świadczą ichniejsze tablice rejestracyjne<ref>CRY!</ref>.


== Przyjacielskie nastawienie ==
== Przyjacielskie nastawienie ==
Mieszkańcy miasta, są przyjacielsko nastawieni do mieszkańców [[Brodnica|Brodnicy]], [[Lipno|Lipna]] i okolic. Okazują to oczywiście za pomocą bardzo ciekawego sposobu, często nazywając mieszkańców Brodnicy ''Krzyżakami'', a Lipna – Koźlarzami. Przez przyjacielskie miasteczka nazywani są „bosymi antkami”, co ma swoje odwołanie do historii czasu rozbiorów Polski.
Mieszkańcy miasta, są przyjacielsko nastawieni do mieszkańców [[Brodnica|Brodnicy]], [[Lipno|Lipna]] i okolic. Okazują to oczywiście za pomocą bardzo ciekawego sposobu, często nazywając mieszkańców Brodnicy „Krzyżakami”, a Lipna – „Koźlarzami”. Przez przyjacielskie miasteczka nazywani są ''bosymi antkami'', co ma swoje odwołanie do historii czasu [[Rozbiory Polski|rozbiorów Polski]].


Współcześnie w Rypinie toczy się nieustanna walka mieszkańców o zwiększenie konkurencji na rynku w branży spożywczej, tj. o „wprowadzenie” kilku marketów lub choćby nawet jednego. Jak do tej pory jedyny ich sukces w tej dziedzinie jest dość skromny – powstała druga [[Biedronka]]. Cel na najbliższą dziesięciolatkę (czyli budowę trzeciej Biedronki) został osiągnięty. 20 października 2013 roku otwarto trzecią Biedronkę.
Współcześnie w Rypinie toczy się nieustanna walka mieszkańców o zwiększenie konkurencji na rynku w branży spożywczej, taka jak o „wprowadzenie” kilku marketów lub choćby nawet jednego. Jak do tej pory jedyny ich sukces w tej dziedzinie jest dość skromny – powstała druga [[Biedronka]]. Cel na najbliższą dziesięciolatkę (czyli budowę trzeciej Biedronki) został osiągnięty. [[20 października]] [[2013]] roku otwarto trzecią Biedronkę.

W Rypinie z aut o tablicach CRY = Celina Ryszard Yeti jeździ tylko 15%, resztę spotkasz w Brodnicy pod sklepami oraz w każdym korku, i na drodze dojazdowej. W sąsiednich miejscowościach wydzielono 90% powierzchni parkingowej dla aut turystów z Rypina


== Atrakcje miasta ==
== Atrakcje miasta ==
Główną i niezaprzeczalną atrakcją Rypina jest słynne już rondo, które rozcina miasto drogami prowadzącymi do Warszawy, Golubia-Dobrzynia, tolerowanego przez mieszkańców Żuromina (nieoficjalnie: w żyłach mieszkańców płynie ta sama krew) oraz wspomnianego wcześniej Lipna i Brodnicy. Rypin z pewnością poszczycić się może aquaparkiem, na rzecz którego w mieście zrezygnowano ze Świąt [[Boże Narodzenie|Bożego Narodzenia]] oraz Sylwestra przez 5 lat. W rypińskim kinie puszczane są filmy które można było ściągnąć z Internetu prawie rok temu.
Główną i niezaprzeczalną atrakcją Rypina jest słynne już rondo, które rozcina miasto drogami prowadzącymi do [[Warszawa|Warszawy]], [[Golub-Dobrzyń|Golubia-Dobrzynia]], tolerowanego przez mieszkańców [[Żuromin]]a (nieoficjalnie: w żyłach mieszkańców płynie ta sama krew) oraz wspomnianego wcześniej [[Lipno|Lipna]] i [[Brodnica|Brodnicy]]. Rypin z pewnością poszczycić się może aquaparkiem, na rzecz którego w mieście zrezygnowano ze [[Boże Narodzenie|Świąt Bożego Narodzenia]] oraz [[Noc sylwestrowa|Sylwestra]] przez pięć lat. W odnowionym rypińskim kinie puszczane są całkiem nowe filmy, na które przyjeżdżają tak nienawidzący Rypina Krzyżacy z Brodnicy, gdyż niestety w tej całej swojej zajebistości kina jeszcze się nie dorobili.

Rypin poszczycić się może również piękną galerią zbudowaną w zabytkowym Młynie, która posiada aż osiem sklepów!


Mieszkańcy Rypina mogą także iść do McDonalda, który znajduje się 30 kilometrów w stronę Brodnicy. Najlepszą atrakcją turystyczną w Rypinie jest autobus do Brodnicy.
Mieszkańcy Rypina mogą także iść do [[McDonald's|McDonalda]], który znajduje się trzydzieści kilometrów w stronę Brodnicy.


== Gospodarka ==
== Gospodarka ==
W Rypinie nie ma pracy. W Urzędzie Pracy pracuje ponad 35 osób. Na 5 miejscowych ofert zatrudnionych jest 30 pracowników. To daje średnio 6 osób na 1 ofertę. Panie z UP ochoczo piją kawę, jedzą ciasto i grają w Pasjansa.
W Rypinie nie ma pracy. W Urzędzie Pracy pracuje ponad trzydzieści pięć osób. Na pięć miejscowych ofert zatrudnionych jest trzydziestu pracowników. To daje średnio sześć osób na jedną ofertę. Panie z UP ochoczo piją kawę, jedzą ciasto i grają w [[Microsoft Pasjans|Pasjansa]].
Miasto od kilku lat „szuka” inwestora cudotwórcy. Szuka tak, żeby nie znaleźć, co wygodne jest dla lokalnych oligarchów.
Miasto od kilku lat „szuka” inwestora cudotwórcy. Szuka tak, żeby nie znaleźć, co wygodne jest dla lokalnych oligarchów. Przez to popularne jest zjawisko emigracji do Brodnicy.


== Autonomia Rypińska ==
== Zobacz też ==
* [[Brodnica]]
W 2012 roku Rypin ogłosił niepodległość tworząc autonomie. Obecną waluta jest tam Antonar, który w przeliczeniu daje 0,5 złotego. Na przejściu granicznym spotkamy kontrole. Po dogłębnej lewatywie oraz przeszukaniu możemy bez trudu wymienić Polskie Złote na tutejsze Antonary.
* [[Golub-Dobrzyń]]
* [[Górzno]]


{{Miasta województwa kujawsko-pomorskiego}}
{{Miasta województwa kujawsko-pomorskiego}}
{{stopka|lokalizacja=53.0666666, 19.45|simc=0986136|terc=0412011|wikidata=Q325244}}
[[Kategoria:Miasta w województwie kujawsko-pomorskim]]
[[Kategoria:Miasta w województwie kujawsko-pomorskim]]

Aktualna wersja na dzień 17:41, 1 lip 2024

Rypin – miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie rypińskim. Jest jednym z najstarszych miast, gdzie mieszkańcy jako pierwszy nawalali się z Krzyżakami. Oczywiście, jak na Polaków przystało, wygrali. Mimo tego, jest to miejsce pełne smutku i rozpaczy, o czym świadczą ichniejsze tablice rejestracyjne[1].

Przyjacielskie nastawienie[edytuj • edytuj kod]

Mieszkańcy miasta, są przyjacielsko nastawieni do mieszkańców Brodnicy, Lipna i okolic. Okazują to oczywiście za pomocą bardzo ciekawego sposobu, często nazywając mieszkańców Brodnicy „Krzyżakami”, a Lipna – „Koźlarzami”. Przez przyjacielskie miasteczka nazywani są bosymi antkami, co ma swoje odwołanie do historii czasu rozbiorów Polski.

Współcześnie w Rypinie toczy się nieustanna walka mieszkańców o zwiększenie konkurencji na rynku w branży spożywczej, taka jak o „wprowadzenie” kilku marketów lub choćby nawet jednego. Jak do tej pory jedyny ich sukces w tej dziedzinie jest dość skromny – powstała druga Biedronka. Cel na najbliższą dziesięciolatkę (czyli budowę trzeciej Biedronki) został osiągnięty. 20 października 2013 roku otwarto trzecią Biedronkę.

Atrakcje miasta[edytuj • edytuj kod]

Główną i niezaprzeczalną atrakcją Rypina jest słynne już rondo, które rozcina miasto drogami prowadzącymi do Warszawy, Golubia-Dobrzynia, tolerowanego przez mieszkańców Żuromina (nieoficjalnie: w żyłach mieszkańców płynie ta sama krew) oraz wspomnianego wcześniej Lipna i Brodnicy. Rypin z pewnością poszczycić się może aquaparkiem, na rzecz którego w mieście zrezygnowano ze Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra przez pięć lat. W odnowionym rypińskim kinie puszczane są całkiem nowe filmy, na które przyjeżdżają tak nienawidzący Rypina Krzyżacy z Brodnicy, gdyż niestety w tej całej swojej zajebistości kina jeszcze się nie dorobili.

Rypin poszczycić się może również piękną galerią zbudowaną w zabytkowym Młynie, która posiada aż osiem sklepów!

Mieszkańcy Rypina mogą także iść do McDonalda, który znajduje się trzydzieści kilometrów w stronę Brodnicy.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

W Rypinie nie ma pracy. W Urzędzie Pracy pracuje ponad trzydzieści pięć osób. Na pięć miejscowych ofert zatrudnionych jest trzydziestu pracowników. To daje średnio sześć osób na jedną ofertę. Panie z UP ochoczo piją kawę, jedzą ciasto i grają w Pasjansa. Miasto od kilku lat „szuka” inwestora cudotwórcy. Szuka tak, żeby nie znaleźć, co wygodne jest dla lokalnych oligarchów. Przez to popularne jest zjawisko emigracji do Brodnicy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

  1. CRY!