Dyskusja użytkownika:Rafken593: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(→‎Rewert: nowa sekcja)
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 4: Linia 4:


Witaj. Twoja korekta w szablonie została cofnięta z powodu standaryzacji treści wszystkich szablonów na Nonsie. Pozdr. {{ZelDelet}} 16:03, lis 4, 2017 (UTC)
Witaj. Twoja korekta w szablonie została cofnięta z powodu standaryzacji treści wszystkich szablonów na Nonsie. Pozdr. {{ZelDelet}} 16:03, lis 4, 2017 (UTC)

== Strona użytkownika ==

Cześć, widzę że masz problemy z wieżą i stroną użytkownika. Gdybyś chciał pomocy, pisz w mojej dyskusji. Pozdr, {{Polskacafe}} 21:30:46, gru 23, 2017 (CET)

{{Staranność}}
Chodzi mi o zasady interpunkcji. Po przecinku i kropce robimy spację. Pozdrawiam, {{Mr obornik}} 23:30, gru 23, 2017 (CET)

Aktualna wersja na dzień 23:30, 23 gru 2017

nonsa.pl
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Mr obornik Skargi i zażalenia 19:42, paź 13, 2017 (CEST)

Rewert[edytuj kod]

Witaj. Twoja korekta w szablonie została cofnięta z powodu standaryzacji treści wszystkich szablonów na Nonsie. Pozdr. = °ZelDelet ° = 16:03, lis 4, 2017 (UTC)

Strona użytkownika[edytuj kod]

Cześć, widzę że masz problemy z wieżą i stroną użytkownika. Gdybyś chciał pomocy, pisz w mojej dyskusji. Pozdr, Polskacafe 21:30:46, gru 23, 2017 (CET)

Pisz starannie

Drogi nonsensopedysto – popracuj nad formą swoich artykułów. Nonsensopedia, wbrew pozorom, jest encyklopedią. A skoro jest ona encyklopedią, to zawarte w niej hasła powinny być poprawne pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym i stylistycznym. A także powinny mieć odpowiednią formę.

Przy pisaniu artykułów stosujemy specjalne znaki typograficzne. Jest to półpauza (–) i cudzysłów europejski („ ”). Półpauzę wstawiamy przy rozdzielaniu zdania, przedziałach liczbowych, wymienianiu w listach wypunktowanych oraz na początku artykułów we wstępie i przy dialogach (np. w cytatach, nonźródłach). Cudzysłów europejski wstawiamy na podobnej zasadzie, co normalny.

Wszystkie znaki specjalne (w tym typograficzne) możesz znaleźć w edittools (tabelka pod oknem edycji), bądź wpisywać ręcznie z klawiatury numerycznej przytrzymując klawisz Alt (przy włączonym NumLocku; dla półpauzy jest to sekwencja 0150, dla cudzysłowu otwierającego 0132, dla cudzysłowu zamykającego 0148).

Pamiętaj – koniecznie używaj polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W miarę potrzeby korzystaj również z poniższych stron:

Na koniec opatrz swój artykuł odpowiednią kategorią. Spis wszystkich kategorii możesz znaleźć tu.


Chodzi mi o zasady interpunkcji. Po przecinku i kropce robimy spację. Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 23:30, gru 23, 2017 (CET)