Miasteczko South Park
Miasteczko South Park – mała zapadła mieścina znajdująca się gdzieś w stanie Kolorado na terenie nieużywanej bazy wojskowej do testów nuklearnych tak tajnej, że nie ma nawet nazwy. Oprócz wielu biednych mieszkańców i jednej obrzydliwie bogatej rodziny Blacków mieszka tam czwórka przyjaciół: Eric Cartman, Kenny McCormick, Kyle Broflovski i Stan Marsh.
Główni bohaterowie
- Eric Cartman – sadystyczny grubas, który nienawidzi wszystkich, nawet swojej matki i przyjaciół. Wykorzystuje wszystkich dookoła, tworzy żałosne żarty. Nabija się z Kyle'a za to że jest Żydem.
- Kenny McCormick – wyjątkowo biedny dzieciak w pomarańczowym kapturze, który bełkocze. Na początku umiera w każdym odcinku, potem umiera raz na zawsze na zanik mięśni, żeby znów pojawić się, nie dziwiąc przy tym nikogo, przestać umierać i żyć aż do czasu zostania zabitym przez odłączenie od aparatury podtrzymującej życie po wypadku samochodowym. Potem znów wrócił, jakby nigdy nic i (z rzadka) zdarzało się mu umrzeć. W kilku odcinkach nowej serii okazuje się, że Kenny jest superbohaterem (i umie normalnie mówić!!!), który przybrał sobie pseudonim „Misterion”, ma moc nieśmiertelności – jak umrze, to jego matka go na nowo rodzi (sic!), a on sam budzi się w swoim łóżku, jakby nigdy nic, dodatkowo wszyscy mieszkańcy South Parku nie pamiętają jego śmierci. Podobno jego nieśmiertelność wzięła się z tego powodu, że jego rodzice mieli związki z różnymi sektami.
- Kyle Broflovski – żydowski chłopak, który jest główną ofiarą naśmiewania się ze strony Erica Cartmana.
- Stan Marsh – jest nienaturalnie spokojny mimo tego, że jest bity przez własną siostrę Shelly. Cierpi na rzadką chorobę, która sprawia że wymiotuje kiedy ładna dziewczyna mówi.
Pozostałe postacie
South Park, jak przystało na statystyczne miasto w Ameryce, pełne jest nietypowych osób:
- Herbert Garrison – facet, któremu na prawej ręce wyrósł guz o własnej osobowości znany jako „Pan Kapelusz”. W swoim życiu był kolejno: hetero, gejem, kobietą, lesbijką i na powrót mężczyzną. W latach 2017-2021 prezydent Stanów Zjednoczonych.
- Pan Mackey – psycholog z nieproporcjonalnie wielką głową. Jest prawą ręką dyrektora.
- Towelie – specjalnie wyhodowany ręcznik, który uwielbia gadać i jarać skręty.
- Timmy – kaleka z wodogłowiem jeżdżący na wózku, robiący wielką karierę wokalną.
- Jimmy Valmer – również niepełnosprawny z powykręcanymi nogami, chociaż jest utalentowanym komikiem.
- Tweek – dzieciak, który ma uszkodzony system nerwowy i jest ciągle znerwicowany. Często pije kawę, przez co pogarsza swoją chorobę.
- Mr Hankey – wielki ludzki stolec, w dodatku żywy.
- Butters – właściwie Leopold Stotch. Wystraszony, nieśmiały i dający się manipulować innym. naiwniak. Urodzony 11 września.
- Craig – leszcz, kozak i lider swojej paczki. Jak coś mu nie pasi to pokazuje innym fucka.
- Token Black – pochodzi z czarnej i obrzydliwie bogatej rodziny srającej kasiorą. Mimo swojego wyglądu nikt nie śmieje się z niego (z wyjątkiem Cartmana).
- Mr Slave – gej masochista, początkowo związany z Garrisonem.
- Dyrektor PP – jak sama nazwa wskazuje, jest fanatykiem poprawności politycznej. Mimo że jest biały i rucha się z kobietami, nienawidzi białych heteroseksualistów. Właściwie to szuka okazji by przyjć każdemu pod pretekstem okazywania przez tego kogoś "mikroagresji".
Historia miasteczka
W latach 40-tych XX wieku grupka biedaków i wyrzutków społecznych skierowała do prezydenta, którym był w tamtym czasie Franklin Delano Roosevelt prośbę o wskazanie im miejsca gdzie mogliby zbudować miasto i zamieszkać. W tym czasie prezydent miał ważniejsze sprawy na głowie i wpadł na genialny pomysł przekazania pod budowę nowego miasta starej bazy wojskowej w górach Kolorado. I tak właśnie w ciągu kilku miesięcy i dzięki wpływom ekscentrycznej rodziny Blacków powstało miasteczko South Park.
Serial
Wszystko zaczęło się od dwóch znudzonych studentów, którzy stworzyli pierwszą kreskówkę pt. „Jezus kontra Bałwan”. Oczywiście nie omieszkali się pochwalić znajomej im gwieździe Hollywood, która podkusiła ich do stworzenia drugiej części pt. „Jezus kontra Święty Mikołaj”, która również spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Zachęceni sukcesem chłopcy postanowili zbijać kasę tworzyć dalej. I tak właśnie powstał legendarny serial emitowany przez 23 sezony.