Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Brickleberry

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznane za wulgarne!
Jeżeli nie jesteś pełnoletni lub Cię to razi – zajmij się czymś typowym dla nastolatków, np. oglądaniem stron z gołymi babami!
Woody pokazuje stan budżetu polskiego państwa

Brickleberry – serial animowany dla dorosłych emitowany niegdyś w Comedy Central. Serial opowiada o grupie popierdolonych strażników leśnych i ich równie pojebanych przygodach. Posiada on niejednokrotne podteksty seksualne, polityczne, homofobiczne, seksistowskie, narodowe… bla bla bla… no po prostu można wywnioskować, że twórcy serialu są fanami Myszki Miki. Bardzo trudno jest znaleźć odcinki serialu z innych sezonów niż trzeci w internecie. Puszczanie serialu swojemu dziecku może być najlepszą formą edukacji społecznej i przygotowania go do dorosłego życia. Pamiętaj jednak, że sprawi to, że twoje dziecko zostanie jednym z wymienionych:

Postacie[edytuj • edytuj kod]

W serialu, występuje masa postaci, 5 głównych i cała rzesza postaci pobocznych:

Postacie pierwszoplanowe[edytuj • edytuj kod]

 • Woodrow "Woody" Johnson – jedna z normalniejszych postaci w serialu. Lekko przywalony czterdziestolatek, zarządca parku. O ile niektóre z jego zachowań mogą być dziwne (traktowanie przygarniętego niedźwiedzia jako syna), oraz jego problem z alkoholizmem i nadmierną agresją, da się to wytłumaczyć tym, że w szkole był wyśmiewany za najdziwniejszą parę jąder, oraz był ofiarą przemocy domowej. (matka się nad nim znęcała)
 • Malloy – przybrany syn Woody'ego, gadający niedźwiedź. Jest po prostu przedstawieniem dość… problematycznego dzieciaka. Jako przykładny niedźwiedź uwielbia słodycze, cycki i obrażanie innych pracowników parku/Woody'ego/innych zwierząt/innych ludzi i w ogóle rzucanie obelgami we wszystko co żyje.
 • Steve Williams – największy nieudacznik życiowy, stulejarz, prawiczek, najbardziej wyszydzana i przygłupia postać w serialu. Taki stereotypowy debil. Ma nadwagę, często się potyka i robi z siebie idiotę. Pomijając te fakty, jest chamski, ordynarny i egoistyczny, co wcale nie polepsza jego sytuacji. Malloy uwielbia się nad nim pastwić.
 • Ethel Anderson – stereotypowe przedstawienie, białej, puszczalskiej laski. Ma około 20-25 lat, za sobą 15 aborcji, kartę stałej klientki doktora Kuźniaka, problemy z alkoholem i multum chorób wenerycznych. Jest hetero, uprawia seks z każdym napotkanym mężczyzną, który chce to robić poza… Stevem.
 • Connie Cunamanlesbijka, stalkerka, najprawdopodobniej chora na schizofrenię. Ma ogromną nadwagę, inni bohaterowie naśmiewają się z niej nawet bardziej niż ze Steve'a (Nawet Steve z niej szydzi!) i ogółem jest jeszcze większym przegrywem niż Williams. Mimo to, dysponuje nadludzką siłą, co zapewnia jej jakikolwiek byt. Potrafiła również doprowadzać siebie i innych do stanu poważnego przesrania, chociażby kiedy wydawało się jej, że podrywa ją Barack Obama akurat wtedy, gdy ten miał odwiedzić park[2].
 • Denzel Jackson – stereotypowy afroamerykanin, były gangster, chyba jedyna osoba chcąca pomóc Steve'owi. Gerontofil, podniecają go starsze kobiety i jest mistrzem w ich zaliczaniu. Jest wpisany w Księgę Rekordów Guinessa, pod hasłem "Najstarsza laska puknięta przez czarnego", gdy w jednym z odcinków przeleciał neandertalkę, mającą 400 000 lat.

Postacie drugoplanowe[edytuj • edytuj kod]

 • Doktor Kuziak – faktycznie ma na nazwisko Kuźniak, jest Polakiem, lekomanem i miejscowym lekarzem pełniącym wszystkie znane profesje lekarskie, takie jak: anestezjolog, chirurg, kardiochirurg, ginekolog, pediatra i wiele wiele innych. Wyrzuca odpady medyczne do Jeziora Brickleberry, na co dostał od Woody'ego pozwolenie[3] i prowadzi swój własny aborcjobus, w którym również sprzedaje Tacos. Jest najnormalniejszą postacią w całym serialu. Jest członkiem Ku Klux Klanu.
 • Jim Petarda – inwalida, nie posiada nóg i rąk, a do poruszania się wykorzystuje magiczną technikę toczenia własnego korpusu po każdej równi. W skrócie, popierdala tocząc się niczym pijany Aleksander Kwaśniewski po Charkowie. Powodem jego braku rąk i nóg jest jego nietypowe hobby - zabawa ładunkami wybuchowymi, jak na przykład łowienie ryb dynamitem[4].
 • Bobby Śledziopos – przedstawiciel klasy społecznej konserwatystów, alkoholik, pedofil i największy wróg Woody'ego (choć Woody też jest przeciwnikiem lewicy). Mieszka w starej przyczepie campingowej, która poza staniem, to już się chyba do niczego innego nie nadaje. Często pijany, odwala różne ciekawe inby, co czyni z niego zabawną postać, choć jest również przedstawieniem stereotypowego, amerykańskiego wieśniaka.
 • BoDean "Boddy" Lynn – najlepszy przyjaciel Bobby'ego, upośledzony umysłowo i bardzo gadatliwy. Nie zapamiętuje nazwisk i nie wiadomo czy to wynik jego upośledzenia, czy ciągłego pijaństwa. Zwolennik Obamy i ObamaCare, za co dostał po łbie od Śledzioposa.
 • Jorge – obcokrajowiec, nieznanego pochodzenia. Prowadzi klub ze striptizem "Cyckobar", gdzie gdy zgaśnie światło, wszystkie striptizerki wyglądają ładnie. Gdy natomiast światło zostanie zaświecone, okazują się być brzydkie i stare, co Malloy skomentował słowami "Niezły patent!".
 • Jezus Chrystus – pojawia się w 2 odcinkach. W jednym jako on sam (odc. 34) w drugim jako księgowy Woody'ego (odc. 11), gdzie, z izraelskim akcentem, wypowiada frazę "Facet ma rację, kosztowało w chuj".

Pozostałych postaci jest około setki, a jako że autor tej strony jest leniem i nie chce mu się wszystkich opisywać, to poczytajcie sobie angielską wiki na temat Brickleberry.

Przypisy

 1. SZCZEGÓLNIE DRASTYCZNE!!!
 2. Przy czym w tym samym odcinku okazało się że to prawda, ale i tak nikt jej nie wierzył
 3. W jednym odcinku dzięki temu, jezioro w parku nabrało cudownej właściwości uzdrawiania.
 4. Nawet posiadał oficjalne zezwolenie, podpisane przez Woody'ego