FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

On, ona i dzieciaki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Noncytaty
Zobacz cytaty:

On, ona i one (ang. My Wife and Kids) – serial komediowy, szlagier i rozpoznawalna produkcja Comedy Central stworzona przez samego Damona Wayansa – tego standupowca. Opowiada o życiu afro rodziny, która boryka się z problemami... Właściwie to tylko jednym – ciężkim charakterku ojca i męża, Micheala.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Czarna rodzina mieszkająca w USA. Jest to małżeństwo Michaela i Janet Kyle'ów z dziećmi – Michaela Juniora, Claire i Kady. Rodzice muszą radzić sobie z problemami dnia codziennego swoich nastoletnich dzieci i z własną amerykańską głupotą.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • Michael „On” – łysa głowa rodziny, mąż Janet. Ciężki charakterek, zawsze musi postawić na swoim. Jest bezwzględny wobec dzieci. Na ich przypały zawsze odpowiada sprytną, podstępną i ironiczną karą, z której na pewno wyciągną wnioski (nigdy nie wyciągają). Jest szefem swojej firmy, która zajmuje się m.in. rozwożeniem lodówek „tonówek”. Ponieważ Amerykanie to duży naród zbija na tym biznesie niezłą kasę. Zawsze mówi „eeeeeee....ne”. Psychopata, największy problem rodziny. Potrafi zrobić odlot ptaszora.
 • Janet „Jay” „Ona” – kochająca matka, przesadnie dbająca o swój wygląd. Uwielbia gasić swojego męża, gdy ten zbytnio się podpali. Okropnie zazdrosna (zupełnie niepotrzebnie) o eks męża, który ma 8 dzieci i Janet Jackson, we w śnie kradnącego jej męża. Wygląda tak, jakby była w wieku jej córki. Jest właścicielką tyłka posiadającego własne pole grawitacyjne. Uzależniła się od czekolady harcerek, przez co z każdą serią nabiera rozmiarów. Biada jednak temu kto powie, że nasi ubrania o rozmiarze większym niż 5.
 • Michael Jr. „Junior” – najstarsze z dzieci, ale również najgłupsze i najmniej odpowiedzialne. Charakteryzuje się wielką głową, na którą nie ma rozmiarów czapek. Z tego powodu często są robione z niego jaja. W późniejszych odcinkach ma dziewczynę i żonę, Vanessę, z którą zrobił sobie dziecko w sypialni rodziców. Po tym zdarzeniu kochani rodzice wyrzucili go z domu, ale po dłuższym zastanowieniu pozwolili mu postawić swoje łóżko w garażu pomiędzy pralką, samochodem i półką z wiertarkami. Teraz wychowuje tam dziecko.
 • Claire – córka, nastolatka, charakteryzuje się nieprzeciętną urodą, przez co ma prościej w życiu. Ma dystalent cheerleaderski. Posiadaczka sporej ilości perfum, przez co prowokuje złodziei. Jej ulubionym zajęciem jest spadanie ze schodów. Jest tępa i próżna. Ciągle przegląda się w lusterku, a kiedy nie ma pod ręką lusterka, przegląda się w oczach swoich rozmówców.
 • Kady – najmłodsza (choć w sumie najmądrzejsza) z rodzeństwa, ukochane dziecko tatusia, chociaż jest maminsynkiem. Lubi kraść rzeczy Claire. Mistrzyni perswazji.
 • Franklin „Frankfurter” – małolatek, gościu po wielu uniwersytetach, poliglota, zna się na wszystkim. Chłopak Kady, którą uwielbia. Pianista.
 • Vanessa – dziewczyna, później żona Juniora, znacznie inteligentniejsza od niego, jest z nim bo go kocha i chce żeby dziecko miało ojca. Nie przeszkadza jej to, że mieszkają w garażu.
 • Tony – chłopak Claire, chce ją przelecieć za wszelką cenę, pomimo tego, że uważa pocałunek przed ślubem za największy z możliwych grzechów. Mimo to jest bardzo pobożny i zna Pismo Święte na pamięć. Bardzo kocha Boga i uważa, że jest jego najwierniejszym, najulubieńszym poddanym. Gdy wyobraża sobie Claire nago wali głową w ścianę. Z jednego odcinka dowiedzieliśmy się, że Bóg hojnie go obdarzył.
 • Michael Jr. Jr. „Junior Junior” „Przejunior” – niemowlę, dziecko Michaela Juniora i Vanessy.
 • Jimmy – koleś z klubu golfowego, ziomek Michaela. W jednym odcinku Michael dostaje od niego tabletki z marihuaną, a w innym ratuje go z bezludnej wyspy. Też czarny.
 • Calvin – ojciec Vanessy. Przypakowany osiłek. Obecnie na rencie z niewiadomego powodu. Nierób i przygłup. Po utracie pracy płacze bardziej niż jego wnuk.
 • Jasmine – matka Vanessy. Cieszy się, że jej córka ma dziecko z Juniorem. Bezrobotna jak jej mąż. Recydywistka dumna z pobicia parkingowego.