FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Cougar Town: Miasto kocic

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Cougar Town: Miasto kocic – nędzna przeróbka serialu Hoży doktorzy (przez pomyłkę nazywana komedią) autorstwa tych samych osób. Podobny rodzaj żartów, podobne cechy charakteru głównych bohaterów tylko nieco inne okoliczności. Nawet oklepany motyw homoseksualnej przyjaźni głównych bohaterów jest jednym z ważniejszych wątków serialu. Jakby tego było mało, odtwórczyni głównej roli nazywa się tak samo, jak jeden z bohaterów Scrubsów, a aktorzy grający w Scrubsach pojawiają się również tutaj (czasem nawet w tych samych rolach). Początkowo emitowana przez ABC (w Polsce – przez Fox Life), ale po 3 serii kierownictwo zorientowało się, że serial jest nudny i w ogóle nieśmieszny, a fabuła zawiera błędy, więc zrezygnowano z niego. Prawa do serialu przejęła nikomu nieznana stacja TBS. Rzecz się dzieje na Florydzie i opowiada o losach niedorozwiniętych umysłowo mieszkańcach miasteczka Cougar Town.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

  • Jules Cobb – neurotyczna businesswoman po czterdziestce. Jest po rozwodzie z downem mieszkającym na (niezwodowanej) łódce. Sprzedaje nieruchomości. Potajemnie utrzymuje kazirodczy związek z synem oraz lesbijski – z sąsiadką. Oficjalnie spotyka się z podstarzałym modelem. Ma dwie najlepsze przyjaciółki. Zmaga się z chorobą alkoholową. Scrubsowy pierwowzór – Elliot Reid.
  • Ellie Torres – psychopatyczna, sarkastyczna suka sąsiadka i najlepsza przyjaciółka Jules. Ma męża, którego nie kocha i syna, którym się nie interesuje. Marzy o tym, aby zamordować swoją rodzinę i uciec ze swoją ukochaną na drugi koniec świata. Całe życie nic nie robi, tylko pije wino z Jules (o której względy zabiega z jej drugą najlepszą przyjaciółką) i uprzykrza życie innym ludziom. Nigdy nie pracowała, bo i kto by ją zatrudnił. Raz na kilka odcinków mięknie i mówi mężowi, że jednak go kocha lub coś w tym stylu, a od następnego odcinka wszystko wraca do normy. Również zmaga się z chorobą alkoholową. Scrubsowy pierwowzór – Jordan Sullivan (nawet odtwórczyni roli ta sama).
  • Laurie Keller – druga najlepsza przyjaciółka Jules. Puszczalska blondyna. Pochodzi z czysto patologicznej rodziny. W dzieciństwie prawdopodobnie wykorzystywana seksualnie (w dorosłym życiu już na pewno). Pracuje razem z Jules przy nieruchomościach (później otwiera własny business – produkcja sprośnych wypieków). Zakochany w niej jest syn Jules, ale ona daje wszystkim, tylko nie jemu. W późniejszych odcinkach ma chłopaka na odległość – murzyńskiego żołnierza w Afganistanie. Również zmaga się z chorobą alkoholową. Scrubsowy pierwowzór – Carla Espinosa.
  • Bobby Cobb – niedorozwinięty umysłowo i emocjonalnie były mąż Jules. W trakcie małżeństwa bzykał na lewo i prawo co popadnie. Aktualnie mieszka na (niezwodowanej) łódce pełnej pająków. Ma romans z mężem Ellie. W wolnych chwilach daje lekcje golfa. Niegdyś muzyk w nieodnoszącej sukcesów kapeli. Obecnie życiowy nieudacznik. W jednym odcinku kupuje sobie dom, ale kilka odcinków później znów widzimy go na łódce. Regularnie co kilka odcinków mocno ubolewa nad tym, że nie jest już z Jules, ale sam jest sobie winien. Jak reszta bohaterów – alkoholik. Scrubsowy pierwowzór – JD.
  • Andy Torres – mąż Ellie i kochanek Bobby'iego. Mimo iż jest latynosem, jako jedyny z całej paczki nie jest w stanie sklecić zdania po hiszpańsku. Poniewierany przez żonę, szuka uczucia w ramionach przyjaciela. Dyrektor finansowy. Zgadza się – alkoholik. Scrubsowy pierwowzór – Turk.
  • Grayson Ellis – podstarzały model, prowadzi bar. Ma niedorozwój gałek ocznych. Drugi mąż Ellie, chociaż wcześniej zdążył zaliczyć jej najlepszą przyjaciółkę Laurie oraz kilkaset innych lasek (z jedną z nich ma nawet córkę Tampę). Ma niezwykły dar – potrafi naśladować wszystkich innych bohaterów. Kocha swoją żonę, która nim manipuluje i wykorzystuje go. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że jest alkoholikiem. Scrubsowy pierwowzór – Cox.
  • Travis Cobb – pozbawiony afektu syn głównej bohaterki. Ma bardzo silny kompleks Edypa. Niedorozwinięty emocjonalnie trwa w chorym i nielegalnym w większości stanów (może z wyjątkiem Vermont) związku z matką. Studiuje fotografię. Zakochany w Laurie. Nie może nic wyrwać. Początkowo jako jedyny bohater nie pije nałogowo alkoholu, ale po ukończeniu 21 roku życia ta sytuacja stopniowo się zmienia (od momentu, kiedy w jednym z odcinków narąbany białym winem lata nago za Laurie). Raz na kilkanaście odcinków prawie dochodzi do zbliżenia między nim a Laurie, ale w kulminacyjnym momencie coś im zawsze przerywa.
  • Tom Gazelian – owdowiały sąsiad Jules (niewykluczone, że sam zabił swoją żonę). Neurochirurg, który bezskutecznie próbuje zaprzyjaźnić się z resztą bohaterów. Nie posiada przyjaciół, podbródka ani poczucia własnej wartości. Raz na kilkanaście odcinków zostaje ostatecznie przyjęty do grupy, ale w następnym odcinków znów jest odrzutkiem. Scrubsowy pierwowzór – Ted.

Oprócz tego w serialu pojawiają się aktorzy znani z serialu Hoży doktorzy. W serialu można spotkać między innymi Doktora Kelso w roli ojca Jules, Elliot Reid w roli nauczycielki Travisa czy Teda Bucklanda w roli... Teda Bucklanda. Znana Hożych Doktorów Jordan Sullivan tu gra jedną z głównych ról Ellie.