Kutno

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kutno – miasto w środkowej Polsce, w woj. łódzkim, w powiecie kutnowskim. Najciekawszą atrakcją turystyczną jest szpital zadłużony na 80 milionów złotych.

Geografia

Obecnie w mieście jest 5 kościołów i 60 ha zieleni. Na boisku piłki nożnej przy szpitalu teoretycznie znajduje się geograficzne centrum Europy. Jest tu wysokiej klasy wysypisko, do którego cały czas przybywają śmieci z całego powiatu kutnowskiego, którego stolicą jest Kutno.

Zabudowa

  • Na blokowych osiedlach miasta wzorowano City 17 z Half-Life 2.
  • Na ulicy Oporowskiej znajduje się Pasaż Handlowy, w którego skład wchodzą: Carrefour (utrudniamy życie), Bricomarche, Biedronka (codziennie niskie ceny), Kaufland oraz ostatnio dobudowane hity: Lidl oraz Aldi.
  • Warto wspomnieć również o centrum handlowym – MANHATTAN, gdzie można znaleźć świetnej jakości podróbki markowych ciuchów, których cena jest wyższa niż w innych sklepach.
  • Przy Gimnazjum nr 3 w Kutnie znajduje się boisko sponsorowane przez PZU i Urząd Miasta Kutno, na którym rozegrane zostanie Euro 2012. Obecnie służy jako miejsce treningów dla fajtłap i połamańców, którzy są zarazem przepustką do naszego zwycięstwa na Euro.

Atrakcje turystyczne

  • W Kutnie nie ma atrakcji turystycznych. Władze miasta planują wybudować aquapark, który pewnie nigdy nie powstanie (jak planowane autostrady w Polsce).
  • Stadion Miejski, a raczej prywatny, bo gra na boisku trawiastym jest zabroniona.
  • Lodowisko Miejskie – zamarznięta kałuża o rozmiarach 20 m × 40 m, na której wypożyczają używane od 3 sezonów łyżwy. Jeśli chce się mieć zdrowe stopy, to lepiej brać swoje.
  • Basen Miejski – popularny w latach '90. Obecnie największy miejski pisuar Kutna. Obok basenu jest zalew.
  • W okolicy zalewu oczywiście nie może zabraknąć giełdy bubli z Niemiec. zjeżdżają sie tam również auta powypadkowe z całego województwa sprzedawane co sobotę na owej giełdzie.
  • Dom Kultury – wiecznie remontowany. Filmy puszczane w kameralnej liczbie seansów. Poza tym nic ciekawego.
  • Dworzec PKP – chyba najbrzydszy dworzec w całej Polsce, mimo że to jeden z głównych węzłów kolejowych w kraju. Nieobce jest mu zjawisko przebywania bezdomnych. Główną atrakcją wśród tej populacji jest pani, która kreuje się na kobietę Zorro, malując wokół oczu czarną maskę. Równie często zmienia ona kolor włosów – obecny kolor to eukaliptusowy. Zagadką jest zakład fryzjerski, z którego korzysta, a także farby, których używa. Od niedawna dworzec jest w remoncie. Na czas remontu dworzec został przeniesiony do pobliskiej meliny.

Rozrywka

  • Największym spotkaniem kulturalnym jest Święto Róży, na które w zeszłym roku przybyła Doda we własnej osobie oraz Ich Troje, co niewątpliwie jest godne podziwu.
  • Zaraz po Święcie Róży największą masową kulturalną imprezą jest Biesiada Kasztelańska, na której piwo jest 10x droższe niż w sklepie, a młodzież przychodzi nagrzana ekskluzywnymi tanimi jabolami.
  • Równie ważnym obiektem jest pub/dyskoteka 73 (do niedawna był wystawiony na Allegro). Spotyka się tam głównie elitarna młodzież do lat 18, która największą frajdę ma podczas wymiotowania sobie do butów. W owej dyskotece grali już najlepsi Dj'e z całego świata. Średnia wieku imprezowiczów nie przekracza lat 15, a piwo kosztuje więcej niż na starówce w Toruniu w wykwintnej pijalni. Cóż, losy złotego interesu dobiegły końca, prawdopodobnie będzie tam Night Club 69 „Adam i Ewa”.
  • Od kilku lat istnieje także rozsławiony na cały świat skatepark, na którym rok temu podczas zawodów występował sam Tony Hawk znany z popularnej gry dla młodzieży. Do dzisiaj w wielu wywiadach wspomina to miejsce jako najlepszy skatepark na świecie.

Stare Bloki

Najbezpieczniejszą częścią miasta jest rejon tzw. Starych Bloków; kolebki miasta. Mieści się on przy ulicy Wybickiego. Głównymi mieszkańcami starych bloków są kapłani, czyli zakapturzona młodzież odbywająca praktyki zawodowe pod sklepem, popijając piwem. Wszyscy mieszkańcy Starych Bloków cechują się miłością do policji i krzewienia poprawności języka ojczystego. Życie obraca się tam wokół libacji, melanży, okolicznego sklepu całodobowego i przygotowań do imienin szwagra. Mieszkańcy Starych Bloków często wyjeżdżają na wakacje do zakładów wypoczynku zamkniętego, które nazywane są w skrócie – kryminały. Ze Starych Bloków wywodzą się szwendający się po pizzeriach bezdomni mistrzowie boksu.