Film
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 12:21, 14 paź 2018 autorstwa Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)
Każdy film to rewelacja!
- „Powodzenia, Charlie!” o filmach
Film – ciąg następujących po sobie scenek, które w jakiś sposób łączą się ze sobą, nie zawsze fabułą.
Budowa
- Napisy początkowe z tytułem i wielkim statkiem kosmicznym.
- Poruszenie problemu.
- Radzenie sobie z problemem.
- Motyw podróży.
- Smutna scena w zwolnionym tempie.
- Rozwiązanie problemu.
- Pocałunek.
- Najciekawsza część filmu – napisy końcowe[1].
Rodzaje
- Film familijny – pies pokonuje wszystkich w piłkę. W tle chłopiec, dziewczynka i źli porywacze.
- Film pornograficzny – najciekawsze dialogi. W tle przychodnia zdrowia albo klasa w szkole.
- Komedia romantyczna – najmniej ciekawe dialogi. W tle Hugh Grant i Meg Ryan. Urzekają chwytliwymi tytułami, takimi jak na przykład Masz wiadomość.
- Western – Clint Eastwood zabija innych kowbojów wzrokiem. W tle krzaczasta kula, pustynia i Indianie.
- Film katastroficzny – naukowcy w tajemnicy przed ludźmi odkrywają, że zbliża się kometa. Główny bohater (czyt. Will Smith), który właśnie się ożenił, zostaje wezwany przez rząd Amerykański do ratowania świata. W tle energiczna muzyka i płacz żony.
- Science Fiction – kosmiczni żołnierze walczą z pająkami na odległej planecie, albo detektyw tropi roboty w mieście przyszłości, albo Marsjanie z Wenus atakują ziemię, albo jakiś naukowiec przenosi się w przyszłość/przeszłość i zmienia historię, albo dzieje się coś jeszcze innego. W tle futurystyczne miasto, albo odległa planeta, albo ciemne i obskurne wnętrze statku kosmicznego, albo ładne, nowoczesne laboratorium.
- Horror – ludzie giną. Powody mogą być różne. Na drugim planie psychol w masce, w tle opuszczony budynek, noc, las, albo akademik.
- Fantasy – dzielny rycerz ratuje księżniczkę, bije smoki, bije orki i wrzuca fajny pierścień do wulkanu. W tle epicka wojna, smoki, góry, lasy śnieg i małe latające chochliki.
- Film akcji – wybuchy, strzelanina, kopniaki i Steven Seagal(ew. Jean-Claude van Damme). W tle wybuchy, strzelanina, kopniaki i Arnold Schwarzenegger.
- Film wojenny – źli Niemcy lub Japończycy, dobrzy Amerykanie lub Rosjanie radzieccy. W tle portret Hitlera, łopocąca amerykańska flaga lub wieś rosyjska albo kołchoz.
- Melodramat – on chce, a ona nie chce, po czym on nie chce, a ona chce, po czym on może a ona nie może, po czym on nie może a ona może, po czym oboje nie mogą choć chcą, po czym oboje nie chcą choć mogą. Finalnie – ogólny płacz. W tle amerykańskie suburbia, mieszkanie z czasów PRL-u oraz sina dal.
- Czarna komedia – komedia, w której występują sami Murzyni (np. Bill Cosby Show). W tle Bronx, uprzedzenia rasowe i Snoop Doggy Dog.
- Film Historyczny – opowiada jakąś historię (w domyśle – z przeszłości), wygląd, fabuła, scenografia i zachowanie ludzi nie mają nic wspólnego z historią. Po fryzurach aktorów można poznać, w którym roku był kręcony film.
- Film propagandowy – rodzaj filmu na którym aktorzy wypowiadają kwestie w rodzaju Wikipedia to Nonsensopedia, a Nonsensopedia to rodzaj Wikipedii tylko trochę inny.
Ciekawostki
- Podobno różnicę między kobietą a mężczyzną obrazuje to, co mają na myśli mówiąc: „zużyłem / am cała paczkę chusteczek oglądając ten film”[2].
- Wszystkie seriale nazywane są filmami, ale nie wszystkie filmy – serialami.
- Na końcu główny bohater bierze ślub z główną bohaterką, czarny charakter gnije w pierdlu, a Wilhelm krzyczy.
Zobacz też
- cytaty filmowe
- aktorzy: lista ludzi zarabiających w ten sposób na chleb
- analiza filmowych tekstów,
- teoria filmowej rzeczywistości
- kultowe teksty z filmów