NonNews:Mike Tyson zagra w polskim filmie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olisadebe? Abraham Lincoln z Alternatywy 4? A może Ali z powstania warszawskiego? Mike ma nie lada wybór

14 października 2016

Minister kultury Piotr Gliński obiecał zrobić film o historii Polski. Marzeniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest zrobienie wielkiej produkcji z hollywoodzkimi aktorami, które podbiłaby kina od Los Angeles do Nowej Zelandii. Swoją pomoc zaproponował sam Mike Tyson.

Pierwsi o pomyśle Tysona dowiedzieli się dziennikarze Faktu. Jako że Fakt to gazeta satyryczna (inspirująca się innymi tabloidami), to nikt nie potraktował tego na poważnie. Potem wszyscy się zdziwili, gdy Mike Tyson klękający przed grobem Nicolae Ceaușescu podczas wizyty w Rumunii odrzekł, że zrobi film w Polsce. Mistrz świata w wadze ciężkiej pochwalił się znajomością historii Polski i aż pali się do zagrania w historycznym dziele. Gdy redakcja Przedjutrze spotkała Tysona w Bukareszcie czy to prawda, to odrzekł:

Owszem, chcę zagrać w filmie o historii Polski. Obojętnie kogo. Tylko mam jeden warunek – reżyserem musi być Patryk Vega. Bardzo podobała mi się jego reżyseria i talent do komedii. „Ciacho” powinno dostać Oscara. Mam nadzieję że potencjalny film o Sobieskim pełen będzie jego humoru.

Patryk Vega zauważył, że to trudne zadanie. Budżet PISF wystarczy na nakręcenie jednego filmu przy odpuszczeniu sobie innych produkcji. Nie mniej Vega bardzo cieszy się z docenienia i obiecał wszelaką pomoc.

Redakcja Przedjutrze zdecydowała się utworzyć pięć propozycji dla scenarzystów, którzy chcą napisać scenariusz specjalnie pod Tysona:

  • Blamaż – musical Edyty Górniak poświęcony jej romansowi z Aleksandrem Kwaśniewskim, w wyniku czego zmęczona Edzia źle zaśpiewała hymn. Mike zagrałby Emmanuela Olisadebe, któremu nogi się poplątały po wysłuchaniu hymnu.
  • Możliwości 6 – po nieudanej kontynuacji Alternatywy 4 (Dylematu 5) ma powstać miniserial, w którym Tyson zagrałby główną rolę – Abrahama Lincolna, stypendysty z Harvardu, który po tymczasowym pobycie w Polsce Ludowej wróciłby po 30 latach i zarządzałby nowym blokiem mieszkalnym. Co prawda nie jest to stricte historyczny film, ale być może uda się go podciągnąć.
  • Zawisza Czarny – co tu wiele wyjaśniać? Główna rola i tyle.
  • Ali – powstało już wiele filmów na temat powstania warszawskiego. Ale w żadnym nie pojawił się Ali – jedyny czarnoskóry, który walczył w powstaniu po naszej stronie. Tyson rzecz jasna na główną rolę.
  • xD – co prawda jest to kontrowersyjny tytuł, ale jak inaczej nazwać film o pojedynku Tyson-Gołota?

Źródło[edytuj • edytuj kod]