Alternatywy 4
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „08:24, 18 maj 2023” przez „Sędzisław99 (dyskusja • edycje)”.
Alternatywy 4 – polski serial komediowy, współczesna bajka dla dorosłych, Folwark zwierzęcy osadzony w bloku mieszkalnym.
Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]
- Stanisław Anioł – gospodarz domu i wybitny znawca Sofronowa. Niezwykle dbał o zdrowie mieszkańców, o czym mógł się przekonać Balcerek, który dostał od niego skierowanie na leczenie z alkoholizmem. Jako jedyny szczerze śmiał się z żartu o hot dogu w dupie.
- Mieczysława „Miećka” Anioł – żona Stanisława, pani domu, która walczyła z cenzurą w telewizji poprzez zakłócanie odbioru sygnału za pomocą odkurzacza. W 1987 wzięła rozwód (Stanisław wyjechał do Wietnamu badać tajemniczą klątwę w Dolinie Węży), a po przemianach ustrojowych założyła największą w Polsce fabrykę produkującą płyny do naczyń.
- Antoni Kierka – emeryt na wózku inwalidzkim, jak się okazało całą emeryturę wydawał na alkohol.
- Tekla Wagnerówna – emerytka, która podrywała Kierkę[1].
- Czesław Majewski – niezależnie od upojenia alkoholowego potrafił analizować współczesną historię niczym Bogusław Wołoszański. Jedyna różnica pomiędzy Majewskim a Wołoszańskim była taka, że Czesława słuchał tylko profesor.
- Majewska – jedyna postać z serialu, której nie lubił żaden z widzów ze względu na jej charakter.
- Ewa Majewska – utalentowana tancerka, lokalna ślicznotka, która potrafi zaopiekować się dziećmi i znaleźć zwarcie w robocie. Ekspertka od dekorowania bloków (specjalizacja: zasłony).
- Józef Balcerek – człowiek, który z niejednego pieca jadł. Genialny-samouk: lepiej znał przepisy prawa od profesora. Koneser alkoholu (bynajmniej nie alkoholik).
- Zofia Balcerkowa – wierna żona Józefa, idealna opiekunka walcząca z alkoholizmem Balcerka (poprzez nie dawanie mu spirytusu tylko wódki).
- Tadeusz Kubiak – na początku serialu ciapa – z każdym kolejnym odcinkiem stawał się prawdziwym mężczyzną, który zaczął podrywać gosposie domowe.
- Elżbieta Kolińska-Kubiak – śpiewaczka, cierpiąca na niedobory leków na migrenę.
- Zenobiusz Furman – docent, odważny człowiek, lokalny bohater, który rozprawia się z patologicznymi sytuacjami poprzez uprzejme informowanie.
- Bożena Lewicka – nauczycielka języka polskiego, dziewczyna docenta.
- Ryszard Dąb-Rozwadowski – profesor, wielki opozycjonista, który w mieszkaniu partyjnego Jana Winnickiego potrafił rozmawiać przez telefon z Adamem-jąkałą.
- Zosia – gospodyni, kochanka Kubiaka i ekspertka od karaczanów.
- Krzysztof Manc – wynalazca, twórca robota do stania w kolejkach. Po przemianach ustrojowych sprzedał patent Japończykom, który na podstawie jego prac stworzyli robota do seksu.
- Zdzisław Kołek – lekarz, ma chody u pacjentów, którzy dzielą się z nim kartkami. Antybohater, który zniszczył kilka butelek wódki.
- Zygmunt Kotek – dźwigowy, według Kołka ma chody wśród Siedmiu Adwentystów któregoś Dnia, który wysyłają mu paczki żywnościowe.
- Kołkowa i Kotkowa – żony bohaterów spod dziewiątki, mistrzynie w gotowaniu solanek.
- Abraham Lincoln – czarnoskóry stypendysta z Harvardu, który osiadł na stale w Polsce. Jego syn w 2016 roku zaczął pracę w Gazecie Wyborczej jako murzyn, który chodził po Marszach Niepodległości.
- Jan Winnicki – towarzysz partyjny, prawdziwy komunista z krwi i kości – dzielił się swoim telefonem i telewizorem z każdym z sąsiadów oraz stosował dwójmyślenie wśród sąsiadów i widzów w telewizji. Po latach jako członek PZPR układał się z esbekiem Olgierdem „Olo” Żwirskim, który palił teczki.
- Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej – dobry człowiek, z którym można było załatwić w tani sposób mieszkanie.
- Dionizy Cichocki – serialowy Piotr Ikonowicz – domagał się mieszkania i okupował urzędy. Koniec końców wziął się za siebie i zaczął pracować jako cieć.
- Parys – dzielnicy Rozumiemy się? na Ursynowie. Dobry znajomy Anioła Rozumiemy się?. Jego ulubiony zwrot to Rozumiemy się?[2].