Białystok
Białystok – miasto i powiat w woj. podlaskim, stolica województwa i siedziba powiatu białostockiego.
Zabytki
Głównymi zabytkami są zadbane kościoły i niezadbany Pałac Branickich oraz inne, w równie kiepskim stanie, obiekty świeckie. Przyjętą przez władze tradycją jest wydawanie pieniędzy na odnawianie i oświetlanie obiektów sakralnych.
Edukacja
W mieście istnieje kilka szkół. Młodzież uczy się w nich jak zakładać maski gazowe, malować paznokcie na różowo oraz w jaki sposób z wodoru, węgla, tlenu oraz siarki zbudować przenośny zestaw Mały Jasio.
Infrastruktura
Latem 2005 roku z części ulicy Lipowej powstał deptak o długości 150 m, z miejscami parkingowymi dla samochodów. Z racji dużych korków ulicznych najlepszym sposobem komunikacji w mieście jest rower oraz napęd piętowo-udowy.
Ścieżki rowerowe
Poruszanie się rowerem w Białymstoku jest utrudnione. Białystok stworzył znaki stopu na ścieżkach rowerowych, ułatwiają pieszym chodzenie po ścieżkach oraz podniósł krawężniki. Do tego ludność Białegostoku częściej chodzi po ścieżce rowerowej, niż po chodniku.
Ścieżki rowerowe budowane są z łatwo deformującego się półbruku oraz powyginanego przez korzenie drzew asfaltu. Często znajdują się na nich słupy i latarnie, często też prowadzą donikąd: zaczynają się nie wiadomo skąd i raptem się kończą.
Lotnisko
Lotnisko służy głównie za miejsce na coniedzielną giełdę samochodową oraz jako miejsce do nielegalnych wyścigów samochodowych i palenia kapci przez łysych w dresikach z paskami, najczęściej wodzidłami marek Łada lub Poldek, ew. Maluch.
Handel
W mieście znajduje się jeden Auchan. Jest to miejsce, w którym co niedzielę spotykają się rodziny. Jeśli czegoś nie można kupić w oszołomie, zawsze można udać się na równie dobre bazary Madro, Kawaleryjską czy Jurowiecką, na których można kupić doskonałej jakości produkty mięsne lub pirackie gry. Poza tym w mieście jest jeszcze kilka Biedronek, Central i pozostałości po upadłych Lider Szajsach.