Dyskusja użytkownika:Raichu44: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Linia 3: Linia 3:


{{WarnADHD}}{{NikoMiku}} 11:41, maj 23, 2018 (CEST)
{{WarnADHD}}{{NikoMiku}} 11:41, maj 23, 2018 (CEST)

{{Staranność}}
Dodatkowo od siebie polecam edycję artykułów przez edytowanie kodu zamiast używania edytora wizualnego. Za pierwszym razem jest to co prawda trudniejsze, ale visual editor niemiłosiernie sieje zamęt w kodzie i sprawia, że artykuły ''przemielone'' przez niego wiele razy zaczynają się zwyczajnie rozjeżdżać. {{Grzeeesiek}} 00:33, sty 6, 2019 (UTC)

Wersja z 02:33, 6 sty 2019

nonsa.pl
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

W razie wątpliwości zapraszam na moją dyskusję lub kanał IRC. Życzę udanych edycji. | Nmwf 22 | | 21:55, maj 22, 2018 (CEST)

Uwaga!

NikoMiku 11:41, maj 23, 2018 (CEST)

Pisz starannie

Drogi nonsensopedysto – popracuj nad formą swoich artykułów. Nonsensopedia, wbrew pozorom, jest encyklopedią. A skoro jest ona encyklopedią, to zawarte w niej hasła powinny być poprawne pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym i stylistycznym. A także powinny mieć odpowiednią formę.

Przy pisaniu artykułów stosujemy specjalne znaki typograficzne. Jest to półpauza (–) i cudzysłów europejski („ ”). Półpauzę wstawiamy przy rozdzielaniu zdania, przedziałach liczbowych, wymienianiu w listach wypunktowanych oraz na początku artykułów we wstępie i przy dialogach (np. w cytatach, nonźródłach). Cudzysłów europejski wstawiamy na podobnej zasadzie, co normalny.

Wszystkie znaki specjalne (w tym typograficzne) możesz znaleźć w edittools (tabelka pod oknem edycji), bądź wpisywać ręcznie z klawiatury numerycznej przytrzymując klawisz Alt (przy włączonym NumLocku; dla półpauzy jest to sekwencja 0150, dla cudzysłowu otwierającego 0132, dla cudzysłowu zamykającego 0148).

Pamiętaj – koniecznie używaj polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W miarę potrzeby korzystaj również z poniższych stron:

Na koniec opatrz swój artykuł odpowiednią kategorią. Spis wszystkich kategorii możesz znaleźć tu.


Dodatkowo od siebie polecam edycję artykułów przez edytowanie kodu zamiast używania edytora wizualnego. Za pierwszym razem jest to co prawda trudniejsze, ale visual editor niemiłosiernie sieje zamęt w kodzie i sprawia, że artykuły przemielone przez niego wiele razy zaczynają się zwyczajnie rozjeżdżać. Grzesiekdasys ryśtyś. 00:33, sty 6, 2019 (UTC)