Panslawizm
Proponuję wlać wszystkie słowiańskie ruczaje w rosyjskie morze i zobaczymy czy ono wyschnie.
- Panslawizm od strony hydrologicznej, rozważany przez Puszkina
Panslawizm – dziewiętnastowieczna idea przedkładająca nieznaczne rozszerzenie granic Rosji na zachód w imię braterstwa między wszystkimi Słowianami i ustalenia na świecie państwa rosyjskiego słowiańskiego ze światowym monopolem na wódkę i samogon.
Historia[edytuj • edytuj kod]
Panslawizm podobno wymyślili pijący niemieckie piwo Czesi albo Słoweńcy, bo byli najdalej od Rosji i chcieli zobaczyć jak Polska nawala się z Moskalami po raz kolejny. Niestety, ich plan się nie powiódł, gdyż doprowadziło to do paru wszechsłowiańskich zjazdów w 1848 roku, propagujących ideę kultury i języka słowiańskiego na których wszyscy mówili po niemiecku.
Aby uspokoić Rosję przyjęto jako wszechsłowiańskie kolory z ich flagi a w celu udobruchania Polski Słowak Saumel Tomášik zerżnął sromotnie melodię z polskiego hymnu narodowego i nieco fałszując zrobił hymn Hej, Słowianie. Polakom się to chyba jednak nie spodobało gdyż razem z paroma innymi narodami po cichu się zastanawiali czy może nie zostać zdrajcami Słowiańszczyzny.
Generalnie później wszyscy się na siebie poobrażali. Rosjanie twierdzili, że polskie pierogi to tak naprawdę wersja rosyjskich pielmieni, Polska przez promowanie Międzymorza nie została zaproszona na następne wszechsłowiańskie zjazdy, Czesi chcieli zastąpić wódkę piwem, a Ukraińcy jak zwykle mieli wąty do wszystkich wokół. Jugole z kolei byli zajęci wymyślaniem sposobów na wymknięcie się z łapanek na janczarów no i chcieli sobie zrobić własne państwo bez Bułgarii, gdzie mogli by się kłócić we własnych czterech kątach.
A wszechsłowiańskie kolory i tak na końcu przejęło Aquafresh i wszystko szlag trafił.