Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Basen Górniczy w Szczecinie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Basen Górniczy dawniej

Basen Górniczy – jeden z większych węzłów przesiadkowych w Szczecinie. Stworzony został gdzieś na totalnym zadupiu po to, aby mieszkańcy Prawobrzeża nie musieli jeździć do centrum konno lub taczkami. Będzie służyć do otwarcia SST. SST otwarto, a Basen i tak służy.

Na węźle owym zatrzymują się tramwaje linii 2, 7 i 8, oraz autobusy: zwykłe (56, 72, 73, 93, 96), pospieszne (A, B, C, G, H), a nawet nocne (522, 531 oraz 532).

Basen Górniczy jest też znany z niesamowitej walki dziesiątek tysięcy pasażerów o zdążenie na autobus/tramwaj albo ogólne przetrwanie w miejscu, gdzie co chwila przez środek pętli podjeżdżają pośpiechy z prędkościami rzędu kilku machów. Tylko tutaj można zobaczyć 80-letnie babcie z siatami biegnące 200 metrów do autobusu w niespełna 15 sekund. Tylko tutaj można zobaczyć tabuny (sztuk tysiące, a czasem nawet i setki) ludzi biegnących przez środek rozkopanego chodnika tylko po to, żeby zdążyli na tramwaj (następny przecież za CAŁE TRZY MINUTY!). I tylko tutaj można dostać drożdżówki przed piątą rano.

Obecnie na pętli jest dość pusto, a wszystko z powodu przejęcia roli tej pętli przez Turkusową. Teraz zabawa dzieje się kilka kilometrów dalej, ale bez rozpędzonych pośpiechów rozjeżdżających co wolniejszych przechodniów.

Okolice Basenu Górniczego zasłynęły również z kładki dla pieszych, która była budowana nad pętlą niemal rok, ale w końcu, po trzech terminach i po ponad roku walki kładki budowane w czynie społecznym oddano do użytku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy