Komunikacja Miejska Szczecin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

W postępowaniu przetargowym było wyraźnie zapisane, że osoby liczące nie będą zwolnione z opłat za przejazdy

Admin serwisu przekonuje, że pracownik powinien płacić za to, że pracuje

No cóż, jeśli ktoś ma nieważny bilet i cwaniakuje przed kontrolerem, że to niby autobus się spóźnił, to od tak w gębę się nie dostaje

Inny admin uznający alternatywne środki karne wobec gapowiczów

Ci pasażerowie to by najchętniej tylko wyciągali odszkodowania od przewoźnika

Przeciętny użytkownik o wypadku w pojeździe

Komunikacja Miejska Szczecin – szczecińsko-policki serwis internetowy dla miejscowych Miłośników Komunikacji Miejskiej mający na celu informowanie miłośników o której godzinie z zajezdni wyjechał pierwszy tramwaj, na którą brygadę wyjechał dwuskład zamiast wagonu pojedynczego, który kierowca/motorniczy spóźnił się dziś do pracy. Użytkownicy serwisu są zazwyczaj przyjaźnie nastawieni do nowicjuszy, jednak w przypadku innych poglądów użytkownik może spotkać się ze skrytykowaniem jego pomysłów i przypomnieniem ich w każdym wątku, w którym jest to tylko możliwe.

Program[edytuj • edytuj kod]

Użytkownicy serwisu postulują rozebranie dróg miejskich i wybudowanie w ich miejscu torowisk tramwajowych. Użytkownicy domagają się, aby tramwaje jeździły wszędzie gdzie tylko istnieje fizyczna możliwość położenia torowiska. Żądają także podniesienia opłat za Strefę Płatnego Parkowania, gdyż to zmusiłoby kierowców do jeżdżenia tramwajami. W celu realizacji najważniejszych projektów planują także zorganizowanie zbiórki publicznej.

Działalność konspiracyjna[edytuj • edytuj kod]

Oprócz tradycyjnych tematów pożądanych przez miłośników w serwisie często można spotkać z działalnością spiskową przeciwko złym urzędnikom. Jeśli chociażby jeden użytkownik serwisu dowiaduje się, że w budżecie miasta obcięto środki na komunikację publiczną, wówczas na forum serwisu zawiązuje się konspirację mającą na celu ukaranie urzędników, którzy przyczynili się do takiego stanu rzeczy. Według nieoficjalnych źródeł użytkownicy serwisu chcą odwołać Prezydenta Szczecina, za to że dopuścił się rezygnacji z budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. W tym celu przekonują mieszkańców miasta, że bez tej inwestycji miasto upadnie i że wszystkich odpowiedzialnych za ten stan należy bezwzględnie ukarać.

Poglądy[edytuj • edytuj kod]

Najbardziej nielubianą grupą przez użytkowników serwisu są gapowicze, jak również kierowcy samochodów osobowych[1]. Podstawowym założeniem użytkowników jest twierdzenie, że Kanar ma zawsze rację, a gapowicz oprócz mandatu powinien od razu dostać wpierdol. Kontrolerzy biletów są najwyższymi autorytetami wśród użytkowników i nawet administratorzy serwisu składają im głęboki pokłon. Ponieważ kontrolerzy biletowi są grupą cieszącą się olbrzymią sympatią społeczeństwa, posty użytkowników na forum podlegają pełnej moderacji, wszak niektóre wyznania wobec kanarów mogłyby sugerować inną orientację ich autorów, a to mogłoby zaszkodzić opinii serwisu. Ponadto, komunikat o pełnej moderacji postów pozwala, ażeby mimo wszystko serwis miał opinię tworzonego przez poważnych ludzi.

Administracja i moderatorzy[edytuj • edytuj kod]

Administratorzy serwisu cieszą się olbrzymim autorytetem wśród użytkowników. Jeśli admin powie co myśli o danej kwestii, wówczas wszyscy użytkownicy odrzucają wszelkie polemiki i rozpoczynają ceremonię pochwały danego admina. Często powoduje to sytuację konfliktu między użytkownikami, wszak każdy chce przypisać sobie zaszczyt pierwszego pochwalenia tegoż administratora. Zostanie adminem serwisu należy do najwyższych aspiracji każdego użytkownika. Moderatorzy forum słyną ze szczególnej dbałości o zasady języka polskiego. Każdy użytkownik, który popełni choć najdrobniejszy błąd językowy musi się liczyć z szerokim wykładem na temat poprawności językowej wygłoszonym przez samozwańczego profesora polonistyki.

Talenty fotograficzne użytkowników[edytuj • edytuj kod]

Zdecydowana większość użytkowników specjalizuje się w wykonywaniu przepięknych zdjęć przedstawiających pojazdy komunikacji miejskiej. Od fotografów wymagane jest posiadanie lustrzanki – zdjęcie wykonane komórką nie nadaje się na serwis dla tak poważnych ludzi. Fotografowie śmiało mogą konkurować z fotografami modelek, bowiem znacznie lepiej wczuwają się w rolę[2].

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Przez niektórych jeszcze bardziej – nie dość, że nie płaci na komunikację miejską, to jeszcze stwarza jej konkurencję
  2. Zachwyt nad pięknem tramwaju znacznie przerasta podziw dla urody pięknych dziewcząt