Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Beavis i Butthead

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Beavis i Butthead nie są prawdziwi. To rysunkowi idioci wymyśleni przez tego gościa z Teksasu, którego ledwo znamy. Beavis i Butt-head są durnymi, nieokrzesanymi, brzydkimi, seksistowskimi i dążącymi do własnej zagłady przygłupami. Ale z jakiegoś powodu te jełopy nas bawią.

MTV o serialu

Beavis i Buttheadserial edukacyjny, opowiadający o przygodach dwóch wzorowych obywateli Highland w Teksasie – Beavisa i Buttheada. Wymyślony i narysowany przez Mike'a Judge'a pozwala się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy – od tego, że jezioro Ticitaca leży w Nikaragui po to, że zespół Winger to największe gówno, jakie Butthead widział. Serial jest często oskarżany o pokazywanie przeciętnego, amerykańskiego dzieciaka w akcji o ogólną głupotę oraz jej propagowanie.

Powstał też film Beavis i Butt-head zaliczają Amerykę, w którym poznają lepiej samych siebie po tym, jak do udania się w drogę zmusza ich ból istnienia, wywołany u nich kradzieżą ich telewizora.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Polega na komentowaniu teledysków, jakie oglądają, sianiu destrukcji i debilizmu w okolicy Highland, wdrażaniu w życie genialnych planów Butt-heada, chodzeniu do szkoły i dobijaniu jej kadry. Przede wszystkim chodzi w niej o pokazywanie bezsilności reszty w walce z niskim IQ obu.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

 • Butthead – kumpel Beavisa, właściciel wysuniętych górnych zębów, aparatu na tychże i facjaty, która jest już opisana w jego imieniu – Dupo-głowy(?). Kiedyś przyznał, że Head w jego imieniu to tak naprawdę nazwisko. Inteligentniejszy Mniej durny z dwójki, interesują go pornole i zaliczanie lasek, co jest trudne nie tylko ze względu na jego wygląd ale też niebanalne podejście do kobiet 2 każdą rozmowę z samicą zaczyna od Eee… cześć, mała. Chodź do Butt-heada. Wymyśla genialne plany, w rodzaju ewoluowania w celu zaliczenia, czy wykorzystania włosów na głowie, nożyczek i kleju do drewna jako rozwiązania problemu braku brody. Głębokość jego myśli podkreśla dodawane przed prawie każdym zdaniem eee. Lubi znęcać się nad Beavisem, werbalnie i fizycznie. Właściciel śmiechu wzór uh huh huh huh. Ma koszulkę AC/DC.
 • Beavis – kumpel Buttheada, właściciel bujnej, blond czupryny oraz wysuniętej szczęki. Co prawda wygląda lepiej od swojego kolegi, ale od zaliczania lasek interesują go bardziej wybuchy, masakry, zwłoki, przemoc. Jest piromanem i lubi mówić głosem szaleńca OGIEŃ! OGIEŃ! ilekroć go widzi, a raczej mówił, bo MTV się wystraszyło i ocenzurowało odcinki, wycinając ten element. Ma drugą osobowość, zwaną Kakaowym Szatanem. Właściciel śmiechu typu meh heh heh. Ma koszulkę Metalliki.
 • Kakaowy Szatan (ang. The Great Cornholio) – alter ego Beavisa, które po zjedzeniu ogromnej ilości cukrów i/lub wypiciu morza kofeiny opanowuje jego umysł. Zmienia też jego wygląd – zmusza go do wciągnięcia koszulki na głowę i podniesienia rąk do góry. Kakaowy Szatan potrzebuje srajtaśmy do jego kałdziury. Jednak kałdziura nie jest wybredna i może żądać też słodyczy, filetów czy batona. Kakaowy przybył z jeziora Ticitaca, które według niego leży w Nikaragui. Jego lud ma tylko jedną kałdziurę, albo nie ma jej wcale. Lud ten był bez srajtaśmy, a według Kakaowego żaden człowiek nie powinien być bez srajtaśmy. Kwestią dyskusyjną jest to, czy Kakaowy Szatan jest niebezpiecznym terrorystą, czy tylko samotny i niezrozumiany.
 • Daria Morgendorfferkujonka, jedyna z klasy która trochę szanuje Beavisa i Buttheada. Dzięki nim zarobiła szóstkę referatem Idiotyzm – cecha wrodzona, czy nabyta i stwierdzeniu, że oba czynniki są kluczowe.
 • Stewart Stevenson – mały, grupy, kujonowaty maminsynek. Lubi tytułowych bohaterów i uważa, że są zajebiści, mimo że nim pomiatają jak się da. Znajomość ta doprowadziła Stewarta do m.in. utraty kuchni i jednej ściany domu. Ma koszulkę Wingera.
 • Tom Anderson – weteran wojny koreańskiej; stary, niedowidzący sąsiad Beavisa i Butt-heada. Zleca im różne zadania, mimo kolejnych katastrof, do jakich to prowadzi, takich jak zabetonowanie w jego basenie ciągnika i szopy.
 • David VanDriessenhipis, nauczyciel w klasie uczęszczanej przez dwójkę. Jako jedyny się przejmuje ich losem, mimo tego, że dzięki nim m.in. stracił kolekcję płyt winylowych, wypadł przez szybę autobusu i spadł w dół urwiska czy został zaatakowany przez niedźwiedzia.
 • Bradley Buzzcutnauczyciel WFu, weteran Wietnamu i były żołnierz Marines. Nienawidzi tytułowej dwójki bardziej niż ktokolwiek inny. Lubi im przywalić, choć raz stanął w ich obronie – ale tylko dlatego, że tutaj to on kopie tyłki.
 • Dyrektor McVicker – dyrektor Highland High School. Nienawidzi Beavisa i Buttheada za „zmarnowanie mu życia”. W kółko się trzęsie i jąka. W jednym odcinku przestał, ale zmarł na zawał jak się okazało, że Beavis i Butthead nie umarli.
 • Todd Ianuzzi – przywódca gangu, do którego chcą należeć Beavis i Butthead, bo Todd jest „zajebisty”. On jednak pomiata nimi bardziej niż oni Stewartem. Ponoć nawet zaproszenia na naszej-klasie im odrzuca. Typ dresa o wyglądzie brudasa.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Podobno suma IQ Beavisa i Buttheada wynosi tyle, ile jej wartość dla każdego z osobna.
 • Niektórzy studenci są jak Beavis i Butthead – nigdy nie zaliczą.