Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Disciples

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Disciples – seria gier wydawnictwa Strategy First, będącą jedną z najbardziej oryginalnych form przeciwstawienia się gigantowi gier turowych – Hirołsowi.

Rozgrywka[edytuj • edytuj kod]

Sama gra to standard. Kupujesz bohatera, kupujesz jednostki, których możesz mieć w drużynie bohatera, na początku, maksimum trzy, poza samym bohaterem (miejsca w drużynie ograniczono do sześciu jednostek (niektóre zajmują dwa pola),z który jedno pole zajmować musi sam bohater. Jeśli chcesz zaszaleć i zgniatać 10 milionów troglodytów, czterema tysiącami czarnych\złotych\srebrnych\czekoladowych smoków to wyCenzura1.svgaj grać w swoich Hirołsów.

Tutaj musisz znać odrobinę matematyki aby zgadnąć, czy twoja wypasiona wywerna z 225 HP trafi w chochlika czy innego cynoberobiałego gluta, mając 75% szans na trafienie i czy przeżyje jego trafienie. W trakcie przebiegu bitwy okazuje się, że wiwerna nie trafiła ani razu, mimo że próbowała 20 razy, a chochlik rozsmarował ją na ziemi po trzech ciosach. W tym urok Pronto Disciples.

Strony konfliktu[edytuj • edytuj kod]

W podstawie są cztery rasy. Piątą wprowadza rozszerzenie pt. „Bunt Elfów”:

Imperium – Jako jedyni wyleczą niejedno skaleczenie i siniak, gdyż posiadają jednostki leczące. Inne jednostki są wybitnie kaleczne. Często wybierana przez osoby, które mają poczucie misji służenia światłości, nie mogąc zidentyfikować się seksualnie z inną rasą.

Górskie Klany – przeciętne krasnale i piwożłopy, co zwiększyło ich HP. Czasem zastanawiasz się jakim cudem kurdupel, który sięga ci do kolan i jest cztery razy szerszy niż wyższy, trzyma topór, którego nie podniósłby sam Longinus Podbipięta.

Hordy Nieumarłych – rozpadające się istoty, z daleko posuniętą osteoporozą, bądź procesami gnilnymi. Szczerze, to wyglądają, jakby zostali sfagocytowani przez dzikiego słonia z serem zamiast głowy. Ich konstrukcja jest straszliwie wątła. Mimo to ich szkielet jest w stanie unieść miecz cięższy od nich, jednak chwieją się przy tym jak człowiek wychodzący z wyprzedaży w Media Markcie pod ciężarem zakupów. Przez ich wygląd i odgłosy, bo w walce sprawują się średnio, są ulubioną rasą Gotów, bardziej zainteresowanych ich image, jak zwykłym skillem.

Legiony Potępionych – demony, diabły, szatany i cała reszta z ekipy TVNu. Ich jednostki to prawdziwi pancerni: dużo hp, duże obrażenia. Podczas gdy inni będą już mieli w swoich oddziałach anioły, arcywampiry, czy też króla piwoszy, ty będziesz musiał zadowolić się pierwszolevelowym diabłem, gdyż liczba wymaganego na następny level expa równa jest odprawie prezesa Orlenu.

Przymierze Elfów – nowa rasa, dodana w dodatku. Jest to jak nazwa wskazuje przymierze, lecz nie tylko elfów, ale także centaurów, którzy przejmują w tej rasie rolę warriorów. Same elfy są zbyt czyste, by brudzić swoje ciała brudną krwią najeźdźców. Rola elfów ogranicza się do leczenia, strzelania z replik ASG bądź łuków oraz rzucaniu zaklęć, których siła nie przeraża – najmocniejszy czar ma animację majowego deszczyku.

Noob w Disciples[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: noob
  • Chce przenieść strażnika stolicy do swojej drużyny;
  • Po przerżniętym szturmie na stolicę wroga, przezywa go od cheaterów;
  • Dobiera drużynę kierując się względami estetycznymi, by byle goblin wgniótł go w ziemię;
  • Gra nosferatu;
  • Żebrze o pieniądze od innych. Gdy ich nie dostaje, wychodzi z gry, ewentualnie wcześniej ją pingując;
  • Uważa, że jak weźmie nieumarłych, to będzie niezniszczalny – w końcu nie można umrzeć drugi raz...

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Mimo iż jednostki nieumarłych są już martwe, musisz je wskrzeszać specjalnymi eliksirami przywracającymi do życia.
  • Demony, które cały czas żyły w piekle, można zranić ognistym atakiem.