Dyskusja użytkownika:NemoEmo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Powitanie[edytuj kod]

nonsa.pl
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Spurt 20:37, 5 kwi 2008 (UTC)

Grafiki[edytuj kod]

Dużo jeszcze wgrasz tych "niby-wolnych" grafik? :) Spurt 20:37, 5 kwi 2008 (UTC) Są wolne ;P Tak jakby :) Odpisuj na mojej stronie dyskusji :). Skąd pochodzą te grafiki (link)? Spurt 20:48, 5 kwi 2008 (UTC)

wobec tego popraw licencje przez ciebie grafik z Niby-wolna na {{Kopyrajt}}, o ile nie znajdziesz informacji co do licencji grafik na podanej przez Ciebie stronie (ja nie znalazłem) Spurt 11:52, 6 kwi 2008 (UTC)
nie przesadzaj! Najpierw zrób naprawdę dobry artykuł, a potem wgrywaj grafiki copyright, które mogą zostać skasowane, o ile ich zostawienia nie da się dobrze uzasadnić. Spurt 12:36, 6 kwi 2008 (UTC)

nie, że się Ciebie czepiam, ale... :)[edytuj kod]

Pisz starannie

Drogi nonsensopedysto – popracuj nad formą swoich artykułów. Nonsensopedia, wbrew pozorom, jest encyklopedią. A skoro jest ona encyklopedią, to zawarte w niej hasła powinny być poprawne pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym i stylistycznym. A także powinny mieć odpowiednią formę.

Przy pisaniu artykułów stosujemy specjalne znaki typograficzne. Jest to półpauza (–) i cudzysłów europejski („ ”). Półpauzę wstawiamy przy rozdzielaniu zdania, przedziałach liczbowych, wymienianiu w listach wypunktowanych oraz na początku artykułów we wstępie i przy dialogach (np. w cytatach, nonźródłach). Cudzysłów europejski wstawiamy na podobnej zasadzie, co normalny.

Wszystkie znaki specjalne (w tym typograficzne) możesz znaleźć w edittools (tabelka pod oknem edycji), bądź wpisywać ręcznie z klawiatury numerycznej przytrzymując klawisz Alt (przy włączonym NumLocku; dla półpauzy jest to sekwencja 0150, dla cudzysłowu otwierającego 0132, dla cudzysłowu zamykającego 0148).

Pamiętaj – koniecznie używaj polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W miarę potrzeby korzystaj również z poniższych stron:

Na koniec opatrz swój artykuł odpowiednią kategorią. Spis wszystkich kategorii możesz znaleźć tu.


Spurt 12:38, 6 kwi 2008 (UTC)