FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

NonNews:Dryfująca platforma

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1 listopada 2006


Uwaga, uwaga!!!
Prosimy nie wpadać w panikę!!!


Do Polski zbliża się niezwykle agresywna, norweska platforma wiertnicza.

Jak podaje portal TVP, podczas ostatniej burzy (tak w oryginale, bo na morzu burzę nazywa się „sztormem”) zakotwiczona na Morzu Północnym, około 100 mil morskich od brzegów Norwegii platforma zerwała się z łańcucha i głośno ujadając popędziła w kierunku Polski. Przepłynęła już Skagerrak, Kattegat i Sund, omijając po drodze Niemcy, Danię i Szwecję, a nawet rodzimą Norwegię i obecnie znajduje się na wysokości Cap Arkona.

Jak dotąd nie ustalono z jakiego powodu wieża postanowiła zaatakować właśnie Polskę. Niewykluczone, że powodem są rosnące notowania partii Kaczyńskich, oraz chęć pomocy bratniej platformie podczas zbliżających się w Polsce wyborów samorządowych.

W związku z tym niewykluczone jest również, że na platformie znajduje się oddział tzw. „spadochroniarzy”, którzy mają zająć lukratywne stanowiska w lokalnych samorządach.

Ani premier, ani prezydent nie skomentowali jeszcze tej groźnej sytuacji. Być może do odparcia ataku zostanie skierowany nadworny bulterier partii rządzącej. Wszyscy czekamy na rozwój wydarzeń.

Źródło[edytuj]