NonNews:Hiddink padł; Allah bardziej kocha Algierię

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

19 listopada 2009

Znamy już wszystkich finalistów tej fałszywej imprezy. Oczywiście nie ma tam „biało-czerwonych”, ale wyniki baraży są zaskakujące i (być może) nonsensowne. Do RPA wybiera się Algieria, Urugwaj, Grecja, Słowenia, Francja i Portugalia. W domu zostaje m. in. „wielki” mistrz Afryki (Egipt) i Rosja Guusa Hiddinka!

Kostarykanie po porażce u siebie już nie wierzyli, że cokolwiek zdziałają w rewanżu z Urugwajem. Mają pecha w tym roku – najpierw 4. miejsce na MŚ młodzieżowej reprezentacji, teraz przegrali baraż... Cóż, my też nie jedziemy, więc przynajmniej nie strzeli im gola Bartosz Bosacki.

Grecy wygrali jedną bramką. Był to jedyny gol w tym dwumeczu. Nie zmienia to faktu, że zamiast Grecji powinien tam jechać Luksemburg, który wygrał ze Szwajcarią, zwycięzcą grupy.

Nikt nie przypuszczał, że Bośnia i Hercegowina zagrozi Portugalczykom. A zagroziła! Gdyby w pierwszym meczu Bośniacy umieścili celowniki w rogi bramki, a nie w poprzeczkę, słupki, poszczególnych nielubianych kibiców itd. mogłyby być chociaż karne.

Irlandczycy czują się oszukani faktem przegrania baraży. I słusznie. Znów „ręka Boga”, którą pewnie Maradona pożyczył Henry'emu, a ten podał nią do Gallasa, a ten zdobył bramkę. A wcześniej jeszcze był spalony. Czy to oszukaństwo? Po meczu gadałem z Henrym, a ten przyznał się do zagrania ręką, a nawet do kradzieży Nutelli z naszej szatni przed meczem! – żalił się Richard Dunne. Strzeliłem? Strzeliłem. Zrobiliśmy, co trzeba, byliśmy lepsi, a tu taki zielony stolik nie dopuszcza Irlandii na mundial! Korupcja gorsza niż w Polsce! – komentował Robbie Keane. Czy słusznie? Na powtórkach widać, że tak, lecz prościej by wam było, Irlandczycy, gdybyście trafiali do pustej siatki w Dublinie.

Cały świat jest jednak w szoku po tym, jak Słowenia dokopała Sowietom. W rewanżu gola strzelił Dedic, dla którego było to trzecie trafienie w kadrze (dwa poprzednie gole zdobył w meczach z Polską). Tym samym Guus Hiddink, który byle jakiej Korei dał czwarte miejsce na mundialu 2002, a Australię doprowadził niemal do ćwiećfinału następnego, nie pojedzie do RPA. Zapewniam, że przez niego Holendrzy dostaną mniej gazu, a stawki za niego wzrosną o 300% – wręcz krzyczał szef Gazpromu, a szef Chelsea R. Abramowicz już dzwonił do ruskiej mafii, aby nieco pogadali sobie z Hiddinkiem. Słoweńcy natomiast dziękowali Polakom za cztery punkty w eliminacjach. My liczymy na rewanż (Kirm pojedzie na MŚ, złapie kontuzję i z Wisły pójdzie do jakiegoś B-klasowego średniaka).

Wojna futbolowa, jaka wybuchła między Algierią a Egiptem o to, który kraj jako jedyny będzie reprezentował państwo islamskie w RPA, po dogrywkowym meczu wygrała ta pierwsza. Bóg nas kocha. Wymierzyliśmy sprawiedliwość – komentowali zgodnie Algierczycy. Egipcjanie natomiast nie kryją rozczarowania i oskarżają rywali o herezję. Sędzia przecież tak się starał, byśmy weszli na MŚ (gol w bardzo doliczonym czasie gry poprzedniego meczu). Tamci jednak wszystko zepsuli. Zobaczymy, jak im pójdzie w RPA. Na dzielnicy niech się nie pokazują! – groził Abdul, uliczny sprzedawca w Warszawie. Algierczycy na mistrzostwach mają nadzieję trafić na Niemców. Już raz im dokopali 2:1, co nam się nigdy nie udało. Z grupy nie wyszli przez układ Niemców z Austriakami. Teraz znów chcą się pobawić szkopami i wyjść do przynajmniej 1/8 finału.

Źródła[edytuj]